Logo Trafiony ZakupFavicon
Menu
Popularne
Kategoria: 

Przelew internetowy w kilku prostych krokach

Autor: 
Współpraca
16-07-2020
Reklama

Przepływ środków między rachunkami można łatwo przeprowadzić obecnie bez wychodzenia z domu. Wystarczy skorzystać z bankowości elektronicznej, by zapłacić za rachunki czy zakupy online. Warto wiedzieć, jak w prosty sposób zrealizować internetowy przelew pieniędzy.

Zlecenia krajowe i zagraniczne

Banki oferują swoim klientom różnorodne formy przepływu środków finansowych, znajdujących się na ich kontach. Chcąc dokonać przelewu, należy zalogować się w serwisie internetowym jednostki finansowej. Można również skorzystać z aplikacji mobilnej. W dostępnych zakładkach należy wybrać opcje płatności – przelewy – nowy przelew. Kolejny krok to uzupełnienie pustych formularzy. Klient ma również do wyboru rodzaj przelewu. Może to być zlecenie standardowe, natychmiastowe lub walutowe. Po zaznaczeniu niezbędnych opcji należy upewnić się, iż wszystkie wprowadzone dane są poprawne. Ostatni etap to autoryzacja zlecenia. Należy wpisać kod, który wysyłany jest na wskazany przez klienta numer telefonu. Banki udostępniają także specjalne tokeny. Autoryzacja odbywa się często za pomocą mobilnego systemu. W przypadku przelewu zagranicznego trzeba wprowadzić numer IBAN odbiorcy, składający się z kodu danego kraju, numeru konta oraz BIC. Warto pamiętać, że przelewy z danego rachunku może wykonywać właściciel konta i osoba upoważniona.

Rodzaje zleceń

Przelewy online są najchętniej wybierane przez klientów ze względu na swoją prostą obsługę i oszczędność czasu. Banki starają się ponadto zachęcić klientów do tego typu przepływu środków, wprowadzając zaawansowane metody autoryzacji itd. Należy pamiętać, iż jednostki finansowe oferują różnorodne typu przelewu. Zlecenia wewnętrzne realizowane są pomiędzy klientami, posiadającymi konto w tym samym banku. Księgowany są one zazwyczaj w kilka minut. Zlecenia zewnętrzne dotyczą rachunków założonych w różnych bankach. Ich czas księgowania zależy od sesji wychodzących i przychodzących. Przelewy zagraniczne wykonywane są natomiast w obcej walucie. Szczegółowe informacje na ten temat znaleźć można na stronie internetowej https://www.przelewy24.pl/.

Przelew online jest prostym i szybkim sposobem na przesłanie pieniędzy na inny rachunek bankowy. Warto jednak pamiętać, by wpisywać odpowiednie dane wskazane przez system. Po dokonaniu transakcji należy również wylogować się z konta dla bezpieczeństwa swoich finansów.

Artykuł powstał we współpracy z partnerem.

Reklama
Reklama
Tagi: 
Reklama
Sprawdź też:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wróć
do góry
Copyright © 2023 TrafionyZakup.pl