in

Pożyczka na telefon — mity i prawda

Reklama

Pożyczka na telefon od zaraz to nowoczesna usługa finansowa, która cieszy się coraz większym zapotrzebowaniem na rynku polskim. Osoby, które okazały się w trudnej sytuacji życiowej, chętnie korzystają z niej, aby rozwiązać bieżące problemy i sfinansować nagłe wydatki. Inni jednak obawiają się zaciągać chwilówki telefoniczne, ponieważ krążą wokół nich niektóre mity, które charakteryzują je z niezbyt korzystnej strony. Postaramy się obalić najczęściej spotykane z nich.

Mit 1. — pożyczkę przez telefon udzielają oszuści

Rzeczywiście istnieje wiele oszustów, którzy mogą wyłudzać dane osobowe lub świadczyć usługi pożyczkowe na bardzo niekorzystnych warunkach, wręcz niezgodnych z polskim prawem. Nie dotyczy to jednak wszystkich firm. Aby znaleźć niezawodnego pożyczkodawcę, sprawdź porównywarkę finansową i przeczytaj opinie w Internecie. Staraj się unikać mało znanych firm, które reklamują swoje usługi na ulicy i w gazetach. 

Mit 2. — można trafić w pętlę zadłużenia przez korzystanie z chwilówek na telefon 

Jeśli nie spłacisz swoje zobowiązania na czas, to rzeczywiście istnieje ryzyko trafienia do pętli zadłużenia. Jeżeli jednak jesteś w stanie kontrolować swoje finanse i zwrócisz swoją pożyczkę w wyznaczonym terminie, to nie zostaniesz dłużnikiem. Wszystko zależy od tego, czy umiesz zarządzać finansami osobistymi. Warto podejść do kwestii zaciągania pożyczki z całą odpowiedzialnością, aby uniknąć wszelkich problemów w przyszłości. Najlepiej obliczyć całkowity koszt pożyczki wraz z prowizją i odsetkami jeszcze w momencie składania wniosku. Oszacuj, czy będziesz w stanie spłacić kwotę, która Ci wyszła, w ciągu miesiąca. 

Mit 3. — pożyczka na telefon zepsuje Twoją historię kredytową

Sama z siebie pożyczka pozabankowa nie może zepsuć Twojej historii kredytowej. To jest możliwe tylko w przypadku, jeśli przeterminujesz jej spłatę. Wtedy, zarówno jak w przypadku każdego innego zobowiązania finansowego, w bazach dłużników może pojawić się negatywny zapis o Twoim doświadczeniu finansowym. Jeżeli jednak wywiążesz się ze swoich zobowiązań w terminie, bez opóźnień, to otrzymasz pozytywny zapis o doświadczeniu i wręcz polepszysz swoją historię kredytową.

Artykuł powstał we współpracy z partnerem.

Warte przeczytania?

Reklama

Ranking grilli elektrycznych

Najlepszy grill elektryczny. Ranking 2023

Recenzja myszki Genesis Zircon 550

Test Genesis Zircon 550. Bezprzewodowa mysz z podświetleniem Prismo