Logo Trafiony ZakupFavicon
Menu
Popularne
Kategoria: 

Planowanie i organizacja – jak wykorzystać planery w życiu rodziny

Autor: 
Współpraca
03-08-2022
Reklama

Brak czasu to zmora współczesnego świata. Niemniej, coraz lepiej wiadomo również, jak duży wpływ na relacje, także te w rodzinie ma wspólnie spędzony czas. Dobra organizacja może zdziałać cuda, ale aby móc odpowiednio zaplanować indywidualne i wspólne aktywności konieczne są narzędzia. Aby móc jak najlepiej wykorzystać czas warto zacząć korzystać z planerów – jak zatem zacząć?

Fenomen planerów – głowie się nie mieści

Niezależnie od tego jak bardzo dobrą mamy pamięć i jak bardzo jesteśmy kreatywni. Nie unikniemy sytuacji, kiedy o czymś zapomnimy. W przypadku rodzin z dziećmi sytuacja jest jeszcze bardziej skomplikowana – jak zapamiętać aktywności i plany wszystkich domowników? Z pozoru bardzo prostym, ale niezwykle skutecznym rozwiązaniem jest wizualizacja naszych aktywności. W tym wypadku z pomocą przychodzą planery, na których w sposób bardzo prosty możemy zapisać aktywności wszystkich domowników.

Planery mogą dotyczyć różnych stref życia – od domowych obowiązków, przez urlopy i ważne rodzinne wydarzenia, po typowo dziecięce obowiązki – pomagające w organizacji najmłodszym. Niezależnie od tego na jaki planer się zdecydujemy ważne, aby najważniejsze kwestie planować z odpowiednim wyprzedzeniem i mieć na względzie, że plany czasem ulegają zmianie niezależnie od naszych chęci.

Planer rodzinny

Jak wybrać najlepszy planer dla całej rodziny

Nie istnieje coś takiego jak planer uniwersalny. Dla jednej rodzinny najwygodniejszy będzie planer miesięczny, inni wybiorą planer tygodniowy. Podobnie w przypadku układu graficznego – każda osoba może mieć inne preferencje. Jest jednak kilka aspektów, które są uniwersalne i sprawdzą się u każdego.

Narzędzie do organizacji powinno być wygodne w użytkowaniu. Planer suchościeralny to dodatkowe możliwości – jeśli zmuszeni jesteśmy wprowadzić zmiany do naszego grafiku – z planerem suchościeralnym zrobimy to bez problemu – bez skreśleń lub wymiany całego arkusza. Wiele zalet mają także planery magnetyczne. Stosując je możemy wykorzystać magnesy do określenia aktywności najmłodszych, a także magnesy do oznaczania dnia dzisiejszego i ważnych dat.

Te wszystkie udogodnienia sprawiają, że planer jest wygodny w użytkowaniu. Aby sprawdzał się jeszcze lepiej warto pamiętać o jeszcze jednej zasadzie – planer powinien być widoczny. Planery z planu.pl bez problemu możemy zamontować na ścianie lub lodówce. Z pewnością nie umkną wzrokowi żadnego z domowników.

Planowanie czasu – czy może stać się świetną zabawą

Planery to doskonałe narzędzia, które pomagają organizować czas. Doskonale sprawdzają się u rodzin z dziećmi. Najlepsze są takie narzędzia, których używa się z przyjemnością. Uzupełnianie planerów rodzinnych od firmy Planu może być świetną zabawą dla całej rodziny.

Reklama

Do wypełniania planerów suchościeralnych, a także planerów magnetycznych warto zaprosić dzieci. Te młodsze mogą planer dekorować lub przyklejać magnesy. Specjalne akcesoria magnetyczne są nie tylko ładne ale i praktyczne. Starsze dzieci mogą nawet same uzupełniać grafik. Wspólna zabawa, przy zadaniu które wpływa na życie całej rodziny pozwala dziecku poczuć się ważną jej częścią.

Dodatkowo, przy tego typu aktywności każdy z członków rodziny może zobaczyć jak wiele zadań mają inni, docenić ich pracę i wkład w życie rodziny. Co jednak najważniejsze w planach warto uwzględnić plany na wspólnie spędzony czas – momenty, na które czekać będą dzieci, ale i dorośli członkowie rodziny.

Artykuł powstał we współpracy z partnerem.

Reklama
Reklama
Tagi: 
Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wróć
do góry
Copyright © 2024 TrafionyZakup.pl