Logo Trafiony ZakupFavicon
Menu
Popularne
Kategoria: 

Numizmaty na cześć wielkich wydarzeń z oferty Skarbnica Narodowa – nasza opinia

Autor: 
Współpraca
25-07-2020
Reklama

Skarbnica Narodowa to polski dystrybutor monet kolekcjonerskich i medali okolicznościowych, działający już od 15 lat. Przedstawiamy krótki przegląd najbardziej interesujących numizmatów z jej oferty, upamiętniających istotne wydarzenia historyczne.

Setna rocznica odzyskania niepodległości

Medal ten został wyemitowany w roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w ograniczonej limitacji 1918 egzemplarzy. Wykonano go techniką stempla lustrzanego ze złota próby 585/1000. Numizmat waży 2 gramy i ma 18 milimetrów średnicy. Na jego awersie znajduje się podobizna Józefa Piłsudskiego otoczona napisem „NACZELNIK PAŃSTWA JÓZEF PIŁSUDSKI”. Rewers przedstawia orła w koronie, wzorowanego na międzywojennym godle państwowym, ukazanego na tle polskich granic. Całość uzupełnia napis „100. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI 1918-2018”. Do medalu dołączony jest Certyfikat Autentyczności oraz welurowy woreczek do przechowywania.

Bitwa Warszawska 1920

Wyemitowany w tym roku numizmat jest związany z setną rocznicą innego ważnego wydarzenia: Bitwy Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą. Monetę o nominale 40 dolarów i średnicy 70 mm wybito z aż 0,5 kilograma czystego srebra, uszlachetnianego dodatkowo 24-karatowym złotem. Na całym świecie jest zaledwie 500 egzemplarzy, z których każdy ma indywidualny numer umieszczony na rancie. Precyzyjnie wykonany rewers przedstawia sceny balistyczne, na awersie znajduje się z kolei podobizna królowej Elżbiety II.

Do każdego okazu dołączona jest szkatułka kolekcjonerska oraz dwujęzyczny Certyfikat Autentyczności. Skarbnica Narodowa to jedyny oficjalny dystrybutor tego niezwykłego numizmatu w kraju.

75. rocznica Powstania Warszawskiego

Ten wyjątkowy medal okolicznościowy powstał w najwyższej jakości menniczej na podstawie projektu uznanej artystki, Anny Wątróbskiej-Wdowiarskiej. Numizmat o średnicy 45 mm wykonano z jednej uncji srebra próby 999/1000. Awers przedstawia powstańca na tle ruin oraz biało-czerwoną flagę. Na rewersie znajduje się kompozycja z orłem Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie i Krzyżem Walecznych.

Każdy z 1000 wyemitowanych egzemplarzy jest unikatowy, dzięki indywidualnemu numerowi umieszczonemu na rancie. Jak wszystkie okazy z oferty Skarbnicy Narodowej, medal jest sprzedawany razem z certyfikatem potwierdzającym jego autentyczność.

Więcej szczegółowych informacji na temat opisanych numizmatów znajdziesz na stronie dystrybutora: https://www.skarbnicanarodowa.pl/inne-metale/medale-okolicznosciowe.

Reklama

Artykuł powstał we współpracy z partnerem.

Reklama
Reklama
Tagi: 
Reklama
Sprawdź też:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wróć
do góry
Copyright © 2024 TrafionyZakup.pl