Logo Trafiony ZakupFavicon
Menu
Popularne
Kategoria: 

Nowoczesne obrazy – atrakcyjne i stylowe wnętrze

Autor: 
Współpraca
14-01-2022
Reklama

Różnego rodzaju dzieła sztuki stanowią istotny element aranżacji pomieszczenia. Zwłaszcza gdy ma ono choć po części charakter reprezentacyjny (np. domowy salon czy też biuro). Jednak nowoczesne obrazy spełnią należycie swoją funkcję nie tylko tam, ale np. w sypialni.

Dobrze urządzone wnętrze to nie tylko jego funkcjonalność, ale i estetyka. Dlatego też tak ważny jest styl danego pomieszczenia. O nim stanowią odpowiednio dobrane meble, kolory oraz różnego rodzaju akcesoria służące typowo ozdobieniu przestrzeni. Należą do nich: roślinność, różnego rodzaju bibeloty oraz właśnie dzieła artystyczne. Najbardziej sprawdzonym tego typu dodatkiem są bardzo estetyczne nowoczesne obrazy wykonane przez utalentowanych twórców. Ich zaletą jest również to, że poza tym, iż łatwo dopasujemy je do rodzaju wnętrza, to mamy też szeroki wybór co do tego, ile pieniędzy chcemy w dzieło zainwestować. Wśród obrazów są takie ręcznie malowane – droższe, jak i estetyczne grafiki wykonane techniką druku artystycznego na ozdobnym papierze. Warto więc przyjrzeć się dokładniej szerokiej ofercie.

Obrazy nowoczesne – co jeszcze dają wnętrzu 

Przede wszystkim nowoczesny obraz zawieszony na ścianie salonu, sypialni czy biura (jak już wcześniej wspomniano) podnosi walory estetyczne pomieszczenia.  A ten aspekt ma też drugie dno. Estetyczne miejsca bardzo pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie. Poza tym patrzenie na np. ładnie uchwyconą na nowoczesnym obrazie naturę relaksuje i dobrze oddziałuje na naszą psychikę. Dlatego też nieoceniona jest obecność obrazów w miejscach pracy, na przykład w biurach czy gabinetach. Chwila przerwy w obowiązkach połączona z kontemplacją obrazu to dla umysłu prawdziwy relaks. Podobną funkcję spełni obraz w miejscu w salonie, które jest naszym kącikiem wypoczynkowym. Do praktycznych aspektów obecności obrazów w pomieszczeniach należy także to, że odpowiednio dobrane potrafią optycznie powiększyć pomieszczenie. Szczególnie dotyczy to obrazów, które są w jasnych barwach i mają w sobie trójwymiarowość, a obiekty są przedstawione w perspektywie zbieżnej (wszelkiego rodzaju tunele, drogi czy mosty).

Figury geometryczne i nie tylko – szeroki wybór obrazów nowoczesnych

Nowoczesne obrazy kojarzą się z różnymi niedosłownymi i nierealistycznymi przedstawieniami rzeczywistości, jakimi są abstrakcje. Jednak definicja nowoczesnego obrazu jest trochę szersza. Dzieła tego typu to często oszczędność środków wyrazu, delikatna kreska i stonowane barwy. Tematyka obrazów nowoczesnych to często natura – minimalistyczne motywy roślinne i zwierzęce (np. grafika Żuraw seria W Chmurach) oraz martwa natura. Tematyka jest niemal nieograniczona. Dość dużą grupę stanowią też ascetyczne w środkach wyrazu portrety. Nierzadko to obrazy czarno-białe lub utrzymane w różnych tonach szarości, choć są też dzieła bardzo barwne, które oddają rzeczywiste kolory przedstawianych obiektów. W związku z dużą różnorodnością tematyczną, stylową i kolorystyczną nowoczesne obrazy łatwo jest dopasować do wnętrz. O tym, jakimi zasadami się kierować podczas wyboru obrazu, w dalszej części tekstu.

Nowoczesny obraz – jak dobrać

Przede wszystkim musimy wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia. Obrazy na ścianę nie tylko wpływają na jego charakter, ale także potrafią je pomniejszyć lub powiększyć. W małych pomieszczeniach nie sprawdzą się obrazy nowoczesne w dużych formatach, gdyż przytłoczą pomieszczenie. Z kolei małe obrazki na dużych ścianach po prostu znikną. Jeśli dzięki obrazom chcemy osiągnąć pewną spójność i harmonię, dobrze jest się zdecydować na obraz typu tryptyk i sekwencyjnie poumieszczać jego części na ścianach.

Nowoczesne obrazy są tworzone z wysokiej jakości materiałów i przy użyciu sprawdzonych i cenionych technik (np. malowane ręcznie na płótnie). Dlatego też podkreślą klasę każdego wnętrza.

Artykuł powstał we współpracy z partnerem.

Reklama
Reklama
Tagi: 
Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wróć
do góry
Copyright © 2024 TrafionyZakup.pl