Logo Trafiony ZakupFavicon
Menu
Popularne
Kategoria: 

Najlepszy dron do 250 g

Autor: 
Współpraca
19-01-2023
Reklama

Popularność dronów na rynku technologicznym nieustannie rośnie. Nowoczesne bezzałogowe statki powietrzne wyposażone są w szereg innowacyjnych funkcji, które dają ogromne możliwości zarówno profesjonalistom, jak i amatorom. Nie brakuje też modeli wojskowych czy tych projektowanych z myślą o przemyśle. Takie drony są jednak nie tylko drogie, ale również ciężkie, a do ich użytkowania wymagane są specjalne uprawnienia. Dlatego też wielu producentów oferuje także lżejsze drony do 250 g, którymi można latać bez zezwoleń. Które z nich są najlepsze?

Autel EVO Nano+ to najlepszy dron do 250 g?

Obecnie na rynku dronów dzieje się naprawdę wiele. Wśród renomowanych producentów tego typu urządzeń z całą pewnością trzeba wymienić marki DJI oraz Autel. Ta druga zasłynęła ze świetnego drona EVO Nano+, ważącego zaledwie 249 g. Dron ten może wykonywać zdjęcia w rozdzielczości 50MP i posiada szereg funkcji, ułatwiających nagrywanie i obsługę. Znajdziemy tu także tryb HDR oraz zasięg transmisji na odległość do nawet 10 km przy utrzymaniu rozdzielczości 2,7K w 30 kl./s.. Do tego system SkyLink, który redukuje zakłócenia i przekazuje wideo HD. 

Autel EVO Nano+ posiada 4 tryby lotu, które urozmaicają możliwości nagrywania obrazu. Wśród nich warto wymienić przede wszystkim Flick — tryb, w którym dron przelatuje nad obiektem od góry, pozwalając na uchwycenie niemal kinowych ujęć. Nie zabrakło tutaj także zaawansowanego systemu unikania przeszkód czy automatycznego śledzenia obiektu. Autel Evo Nano+ może latać nieprzerwanie do 28 minut. To propozycja dla wymagających użytkowników, którzy jednak nie mają czasu lub środków do zdobycia uprawnień na latanie cięższymi dronami. 

DJI Mini 3 Pro to sprawdzona propozycja

W poszukiwaniu wymarzonego bezzałogowego statku powietrznego warto odwiedzić sklep z dronami. To tam znajdziecie najlepsze urządzenia z katalogu marki DJI oraz Autel Robotics. Drony dostępne są w atrakcyjnych cenach, a sklep oferuje pełną pomoc w podjęciu ostatecznej decyzji zakupowej. Warto tutaj wymienić DJI Mini 3 Pro — jeden z najlepszych dronów, który waży tylko 249 g. 

DJI Mini 3 Pro to bardzo zaawansowany model, który wyposażono w dużą matrycę, pozwalającą na nagrywanie filmów w 4K w 60 kl./s. oraz na robienie zdjęć w 48MP. Usprawniono także zakres dynamiczny i czujniki z przodu oraz z tyłu urządzenia. Dron posiada funkcję śledzenia Active Track 4.0 oraz system omijania przeszkód APAS 4.0 Model ten jest w stanie utrzymywać się w powietrzu do 34 minut i ma zasięg aż 18 kilometrów. 

Posiada on również funkcję Return To Home, dzięki czemu dron automatycznie wraca do miejsca startu na wcześniej ustalonej wysokości, co jest bardzo przydatną opcją np. w przypadku awarii. Nieco tańszą, ale wciąż niezwykle atrakcyjną propozycją jest DJI Mini 2. Warto podkreślić, że do użytkowania DJI Mini 3 Pro nie są wymagane żadne uprawnienia. Jedyne, co musimy zrobić, to zarejestrować się nas tronie Urzędu Lotnictwa Cywilnego oraz pobrać aplikację DroneRadar, aby rejestrować przeprowadzane przez nas loty. Osoby początkujące powinny zwrócić uwagę na drona DJI Ryze Tello Boost Combo, który oferuje wszelkie podstawowe funkcje, ułatwiające naukę latania. 

Artykuł powstał we współpracy z partnerem.

Reklama
Reklama
Tagi: 
Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wróć
do góry
Copyright © 2024 TrafionyZakup.pl