Logo Trafiony ZakupFavicon
Menu
Popularne
Kategoria: 

Na co zwrócić uwagę wybierając drzwi do domu?

Autor: 
Współpraca
28-01-2022
Reklama

Wybór drzwi do domu nie jest taki prosty, jak może się to z początku wydawać. W sklepach znajdziemy szeroką ofertę, która zawiera różne rodzaje drzwi. Właściwy wybór sprawi, że zyskamy komfortowe warunki do mieszkania. Jeśli zdecydujemy się na nieodpowiednie rozwiązania, efekty będzie dalekie od oczekiwanych. Na co zwrócić uwagę wybierając skrzydła do domu? Dowiesz się tego z dzisiejszego artykułu.

Jak wybrać drzwi zewnętrzne?

Drzwi zewnętrzne do domu mogą być wykonane z drewna lub stali. Wybór uzależniony jest od preferencji danego inwestora. Warto jednak wiedzieć, że produkty drewniane są podatne na odkształcenia. Po kilku latach mogą też wymagać odświeżenia. Drewno jako materiał naturalny jest bardzo wrażliwe na wilgoć i niekorzystne działanie czynników zewnętrznych. Musimy o tym pamiętać, decydując się na konkretne rozwiązania. Pamiętajmy, że warto zamówić skrzydła wejściowe antywłamaniowe, które utrudnią zadanie ewentualnym złodziejom. 

Drzwi zewnętrzne muszą zapewniać nam:

  • Pełną szczelność,
  • bezpieczeństwo (dodatki antywłamaniowe),
  • łatwość użytkowania.

Skrzydła zewnętrzne do mieszkania w bloku nie są narażone na działanie wilgoci. Tutaj większość osób decyduje się na drewno i trudno się temu dziwić. Skrzydła stalowe w mieszkaniach to raczej zjawisko niespotykane. Dobre drzwi to gwarancja właściwych parametrów termoizolacyjnych i antywłamaniowych.

Na co zwrócić uwagę wybierając drzwi do łazienki?

Drzwi pokojowe są przeważnie wyposażone w kilka szybek o mlecznym zabarwieniu, które umożliwiają przechodzenie przez nie światła. W przypadku drzwi do łazienek możemy zrezygnować z tego doświetlenia i wybrać rozwiązania pełne. Dzięki temu łazienka stanie się mniej odsłonięta, co w przypadku tego pomieszczenia jest bardzo ważne. Jeśli chcesz zobaczyć ciekawe rozwiązania pasujące do każdej łazienki, to zobacz tę stronę.

Jaki kolor drzwi wewnętrznych wybrać?

Kolor powinien w głównej mierze zależeć od preferencji inwestora. Warto jednak zwracać uwagę na wystrój pomieszczenia i przede wszystkim barwę podłóg. Wybierając drzwi wewnętrzne białe, postarajmy się zapewnić taki sam kolor listw przypodłogowych. Tylko wtedy całość będzie tworzyć idealną harmonię. Jeśli kolor drzwi i listw będzie mocno się różnił, mogą one nie wyglądać zbyt korzystnie.

Drzwi wewnętrzne z regulowaną ościeżnicą - czy warto?

Drzwi wewnętrzne z ościeżnicą regulowaną umożliwiają prosty montaż i wyglądają bardzo dobrze w każdym pomieszczeniu. Dzięki takim rozwiązaniom nie musimy przejmować się grubością ścian. Po zamontowaniu całość wygląda idealnie. Pełne dopasowanie to coś, co sprawia, że coraz większa ilość inwestorów wybierając drzwi wewnętrzne drewniane, zamawia też regulowaną ościeżnicę.

Reklama

Niezależnie od tego, czy naszym celem są drzwi wejściowe drewniane, czy interesują nas wyłącznie rozwiązania wewnętrzne, wybór ma kluczowe znaczenie, bo pozwala sprawić, że wszystkie pomieszczenia zyskają odrobinę prywatności. O ile kolor można dostosować do własnych preferencji, to w przypadku wyboru klamek czy ościeżnic nie powinniśmy iść na kompromisy. Pamiętajmy, że rozwiązania tanie w zakupie, bardzo często bywają drogie w eksploatacji.

Artykuł powstał we współpracy z partnerem.

Reklama
Reklama
Tagi: 
Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wróć
do góry
Copyright © 2024 TrafionyZakup.pl