Logo Trafiony ZakupFavicon
Menu
Popularne
Kategoria: 

Na co zwrócić uwagę kupując ławki ogrodowe?

Autor: 
Współpraca
28-01-2022
Reklama

Planujesz zaaranżować przestrzeń ogrodową lub tarasową? Chcesz dowiedzieć się, na co koniecznie zwrócić uwagę przy wyborze ławek ogrodowych? Oto podstawowe kryteria, o których zdecydowanie musisz pamiętać.

Najlepsze materiały na ławki do ogrodu

Narażenie na działanie wysokich i niskich temperatur, a także kontakt z wodą oraz promieniami UV to prosty przepis na szybkie uszkodzenie mebli ogrodowych, o ile nie będą one odpowiednio zabezpieczone. Które tworzywa sprawdzą się więc najlepiej? Okazuje się, że ogromną popularnością cieszy się m.in. drewno oraz żeliwo, które są pokrywane specjalnymi warstwami ochronnymi, aby uchronić je przed niszczeniem. Tworzywa te doskonale komponują się również razem ze sobą i właśnie takie balkonowe oraz ogrodowe ławki można najczęściej spotkać w ofercie sklepów z wyposażeniem. Ławki ogrodowe wykonane z tworzywa sztucznego to także dobry wybór, są one bowiem lekkie i można z łatwością je przestawiać. 

Tradycyjnie ławka ogrodowa została wykonana z drewna z twardym drewnem, takim jak teak, które jest najbardziej powszechnym materiałem. Inną ulubioną kombinacją ławki ogrodowej jest drewno na siedzisko i stal lub aluminium na stelaż. W ten sposób powstaje znajoma ławka parkowa, na której dwie, a może trzy osoby mogą usiąść i porozmawiać. Drewno jest preferowane na ławkę ogrodową nie tylko ze względu na swój wygląd, ale także dlatego, że jest stosunkowo ciepłe w dotyku nawet w chłodniejsze jesienne lub zimowe dni. Oznacza to, że na tych ławkach ogrodowych nie zawsze są potrzebne poduszki, co z kolei zmniejsza potrzebę przechowywania.

Kolorystyka i dopasowanie do przestrzeni ogrodowej

Poza materiałem wykonania nie można zapominać również o aspektach wizualnych. Na szczęście dopasowanie pod tym względem nie jest trudne, przede wszystkim dzięki szerokiej ofercie w sklepach. W przypadku chęci wyboru ławki ogrodowej i balkonowej warto zwrócić uwagę na to, czy będzie ona pasowała do innych elementów wykończeniowych, w tym elewacji i detali takich jak barierki balkonowe. Tutaj warto więc kierować się spójnością i tak łączyć poszczególne elementy, aby tworzyły dobrze dopasowaną całość.

Ławki dobrze sprawdzają się w ogrodzie, ale tworzą raczej statyczny obiekt, w którym albo patrzy się na widok lub panoramę, albo siedzi się obok siebie, aby porozmawiać. Współcześni projektanci i producenci mebli zajęli się tym problemem, produkując ławki ogrodowe lub siedzenia, które są wystarczająco duże, aby się na nich leżeć, zapewniając cokół do siedzenia lub zakrzywiając lub manipulując podstawową koncepcją ławki ogrodowej, aby uzyskać znacznie więcej rzeźbiarskiej instalacji . Słynne jest to, że fotel do całowania umieszcza swoich dwóch użytkowników w pozycjach, w których mogą rozmawiać twarzą w twarz, patrząc w przeciwnych kierunkach.

Dekoracje, czyli sposób na łatwą zmianę stylu

Kupując ławki tarasowe i ogrodowe trzeba mieć na uwadze, że zmiana ich wyglądu - o ile zajdzie taka konieczność - tak naprawdę nie jest trudna. Pomagają w tym detale dekoracyjne takie jak poduszki oraz pledy, dzięki którym można zmienić ich wygląd w zaledwie kilka minut i to w wielu przypadkach naprawdę niewielkim kosztem.

Jak doskonale widać, wybór ławek ogrodowych wymaga przemyślenia kilku naprawdę istotnych kwestii. Wszystko po to, aby takie meble były maksymalnie praktyczne, a także świetnie się prezentowały i to nawet po wielu latach użytkowania.

Reklama

Artykuł powstał we współpracy z partnerem.

Reklama
Reklama
Tagi: 
Reklama
Sprawdź też:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wróć
do góry
Copyright © 2023 TrafionyZakup.pl