Logo Trafiony ZakupFavicon
Menu
Popularne
Kategoria: 

Mopy parowe do podłogi - jakie są najlepsze?

Autor: 
Współpraca
11-10-2021
Reklama

Czysta podłoga bez wątpienia wpływa na estetykę wnętrza. Obawiasz się, że utrzymanie parkietu, płytek albo paneli w doskonałym stanie będzie wiązało się z systematycznym wysiłkiem? Nie, jeśli zdecydujesz się na mop parowy, umożliwiający efektywne i wygodne sprzątanie. Czym jest i jak działa urządzenie, cieszące się coraz większą popularnością, na który z wariantów warto zwrócić szczególną uwagę i czy systematyczne korzystanie z mopa parowego nie wpłynie negatywnie na kondycję podłogi? Czytaj dalej i znajdź odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania!

Czym jest mop parowy i jakie ma zalety? 

Mop parowy to nieskomplikowane i jednocześnie – maksymalnie funkcjonalne urządzenie, przeznaczone do systematycznego czyszczenia podłóg. Wyposażony w zbiornik na wodę, zainstalowaną w korpusie grzałkę i pompkę, po podłączeniu do prądu, pozwala na wygodne i efektywne mycie dowolnej powierzchni. Niewątpliwą zaletą korzystania z takiego rozwiązania, jest także możliwość sprzątania w wygodnej pozycji stojącej. 

Dobre mopy parowe do podłogi powinny być wyposażone w dużą głowicę i co najmniej kilka wymiennych nakładek. Dzięki bogatemu wyposażeniu, dostępnemu między innymi przy zakupie mopa parowego Ariete 4163 STEAM MOP, sprzątanie będzie jeszcze łatwiejsze. Niestandardowy, trójkątny kształt głowicy we wspominanym modelu pozwoli Ci na dotarcie do trudno dostępnych miejsc i kłopotliwych zakamarków. 

Wśród zalet mopów parowych należy wymienić również możliwość czyszczenia podłóg bez wykorzystania chemicznych środków myjących. Generowana przez urządzenie gorąca para pozwala nie tylko na skuteczne usunięcie kurzu i trudniejszych zanieczyszczeń, ale także – dezynfekcje powierzchni. 

Czy systematyczne korzystanie z mopa parowego jest bezpieczne dla powierzchni? 

Wielu właścicieli domów i mieszkań, zwłaszcza tych, którzy zdecydowali się na panele lub podłogi drewniane, zastanawia się, czy systematyczne korzystanie z mopa parowego jest bezpieczne dla powierzchni. Okazuje się, że tak. Decyduje o tym przede wszystkim sposób działania urządzenia. 

Mopy parowe wyrzucają (pod dużym ciśnieniem) gorącą parę, jednak nie bezpośrednio na podłogę. Dzięki specjalnej nakładce na głowicę para zostaje równomiernie rozprowadzona, a na powierzchni nie zbiera się nadmiar wody. 

Mop parowy – jakie modele są najlepsze? 

Zdecydowałeś się na mop parowy do mycia podłóg, jednak nie wiesz, co powinno wyróżniać idealne urządzenie? Kierując się poniższymi wskazówkami, bez trudu wybierzesz wariant, który odpowie na Twoje potrzeby i wyraźnie ułatwi sprzątanie. 

Reklama

- Konstrukcja ma znaczenie, zwłaszcza jeśli zamierzasz korzystać z mopa wyłącznie (albo głównie) w celu mycia powierzchni płaskich. Wówczas warto wybrać urządzenie stojące – na przykład mop parowy Ariete 4164.

- Rozmiar i kształt głowicy. Zgodnie z tym, o czym wspomnieliśmy już wcześniej, głowica mopa parowego powinna być możliwie duża – wówczas sprzątanie będzie trwało jeszcze krócej! Niewątpliwą zaletą będzie również jej kształt. Najlepsza okaże się głowica trójkątna – dzięki niej dotrzesz w każde miejsce. 

- Ilość wymiennych nakładek, decydująca o funkcjonalności mopa. W modelu 4164 marki Ariete znajdziesz, oprócz głowicy aż osiem końcówek, umożliwiających czyszczenie i dezynfekcję również trudno dostępnych miejsc.

- Atest dezynfekcji. Decydując się na mop parowy, koniecznie sprawdź, czy posiada atest dezynfekcji. Dzięki temu będziesz miał pewność, że w trakcie systematycznego sprzątania, usuwasz aż 99,9% zarazków i bakterii. 

Artykuł powstał we współpracy z partnerem.

Reklama
Reklama
Tagi: 
Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wróć
do góry
Copyright © 2024 TrafionyZakup.pl