Logo Trafiony ZakupFavicon
Menu
Popularne
Kategoria: 

Kupujemy drzwi do domu

Autor: 
Współpraca
17-07-2022
Reklama

Jak każdy inwestor doskonale zdaje sobie sprawę, nowo budowany dom musi być wyposażony w odpowiednie drzwi. Dotyczy to nie tylko drzwi zewnętrznych, które umożliwiać będą wejście do budynku, lecz również tych, które będą znajdowały się w środku domu i będą prowadziły do poszczególnych pomieszczeń. Warto więc przed zakupem dowiedzieć się, czym się poszczególne modele będą charakteryzowały. Jak to wszystko wygląda w szczegółach?

Drzwi zewnętrzne i wewnętrzne — jakie są najważniejsze różnice?

Jeśli chce się zacząć szukanie odpowiednich skrzydeł do domu, w pierwszej kolejności dowiedzieć się trzeba tego, jakie są najważniejsze różnice pomiędzy drzwiami zewnętrznymi i wewnętrznymi. Czym się one muszą cechować?

Skrzydła zewnętrze to przede wszystkim:

  • wysoka odporność na warunki atmosferyczne,
  • wzmocniona, antywłamaniowa konstrukcja,
  • atrakcyjny wygląd będący wizytówką domu.

Jeśli natomiast chodzi o skrzydła wewnętrzne, to w tym wypadku oczywiście nie muszą się one cechować wzmocnioną konstrukcją, która będzie w stanie zatrzymać włamywacza, a postawić można przede wszystkim na atrakcyjny wygląd i ewentualnie niską wagę, aby wygodnie można było z nich korzystać.

Materiał wykonania drzwi

Bez względu na to, czy kupuje się drzwi zewnętrzne, czy też wewnętrzne, bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na to, z jakiego będą one wykonane materiału. Jakie są więc dostępne na rynku tworzywa i do jakiego zastosowania będą one najlepsze?

Nie da się ukryć, że wielu inwestorów szczególnie mocno interesuje się drewnem. Jest ono bardzo atrakcyjne wizualnie, niezwykle mocne i trwałe. Szczególnie dobrze sprawdzi się jako skrzydła zewnętrzne, choć pamiętać trzeba o regularnej konserwacji, aby nie doszło do uszkodzenia w wyniku działania np. deszczu.

Jeśli chodzi o drzwi wewnętrzne, to po pierwsze model drewniany będzie zbyt masywny, a po drugie może za wiele kosztować. Polecane są więc wersje PCV, które nadal bardzo ładnie wyglądają, są lżejsze oraz tańsze.

Izolacja termiczna

Reklama

Kolejną niezwykle ważną cechą dobrych drzwi jest ich izolacja termiczna. Oczywiście w przypadku modelu wewnętrznego nie jest to tak istotne, lecz jeśli kupuje się model zewnętrzny, warto zadbać o ten parametr, ponieważ może w znaczący sposób przyczynić się do zmniejszenia rachunków za ogrzewanie.

Izolacja akustyczna

Bardzo ważną sprawą jest także to, aby zadbać o izolację akustyczną drzwi. W tym wypadku jest to cecha, która powinna być brana pod uwagę w obu rodzajach drzwi, choć szczególnie duży nacisk warto położyć na modele zewnętrzne, które tłumić będą dostające się z ulicy hałasy. Oczywiście w domu również warto o to zadbać, aby stworzyć domownikom nieco bardziej komfortowe warunki do życia.

Czy warto stosować szkło w drzwiach?

Bardzo często wielu inwestorów zastanawia się nad tym, czy wybierać drzwi ze szklanymi elementami ozdobnymi. Czy jest to dobre rozwiązanie? Można pokusić się o takie drzwi, lecz na uwadze należy mieć to, aby było to szkło wzmocnione. W przeciwnym razie łatwo będzie się do domu włamać lub też mogą one być źródłem dużego zagrożenia dla zdrowia domowników.

Zarówno drzwi zewnętrzne, jak i te używane w domu to bardzo ważny element wyposażenia. Warto więc poświęcić ich wyborowi odpowiednio dużą uwagę, aby można było cieszyć się z bezpieczeństwa, wygody i przyjemności z życia w danym domu.

Artykuł powstał we współpracy z partnerem.

Reklama
Reklama
Tagi: 
Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wróć
do góry
Copyright © 2024 TrafionyZakup.pl