Logo Trafiony ZakupFavicon
Menu
Popularne
Kategoria: 

Jakie przekąski do piwa wybrać, a czego unikać?

Autor: 
Współpraca
22-07-2020
Reklama

Piwo to trunek, który w ciągu ok. 6 tysięcy lat swojej historii doczekał się wielu rozmaitych rodzajów, gatunków i stylów. Wybór jest tak duży, że bez większego trudu można znaleźć napój pasujący do konkretnego dania czy przekąski. Jak zatem łączyć piwo z potrawami? Czego lepiej unikać? Wyjaśniamy!

Z czym to się pije?

To przede wszystkim wino kojarzone jest jako trunek podawany do rozmaitych dań i posiłków. Jednak piwo, ze swoim bogatym bukietem i różnorodnymi odmianami, może je w wielu przypadkach z powodzeniem zastąpić. Jak zatem łączyć je z różnymi potrawami? Oto przykłady.

Jasny lager

To najpopularniejszy na świecie, mocno odfermentowany, orzeźwiający gatunek piwa. Dobrze pasuje do wołowiny, wieprzowiny, cielęciny czy drobiu, sprawdzi się również w połączeniu z owocami lub kruchymi ciastami.

Ciemny lager

Jest bawarskim piwem o orzechowo-karmelowym smaku z nutką czekolady. Warto go podawać m.in. z cielęciną, drobiem, owocami, a także do deserów czekoladowych czy nawet tiramisu.

Pilzner

Tradycyjny, niefiltrowany, mocno chmielowy i lekko słodkawy w smaku. Doskonały do cielęciny, wołowiny, indyka i gęsi, pasuje również do owoców.

Ale

Pochodzące z Wysp Brytyjskich klarowne piwo o intensywnym owocowym bukiecie z nutami karmelowymi i orzechowymi. Podaje się je m.in. do tłustych ryb, kaczki i podrobów.

Z czego lepiej zrezygnować?

Z racji tego, że piwo jest napojem alkoholowym, lepiej będzie zrezygnować z pewnych połączeń, aby uniknąć nieprzyjemnych dolegliwości ze strony układu pokarmowego, a także zminimalizować ewentualne objawy „syndromu dnia następnego”. Pijąc je, warto ograniczyć spożycie np. słonych przekąsek, które w połączeniu z alkoholem mogą przyśpieszyć wypłukiwanie z organizmu elektrolitów. Dobrą decyzją będzie też rezygnacja z dań ostrych i ciężkostrawnych. Dzięki temu w pełni będziesz mógł delektować się smakiem chmielowego napoju.

Reklama

Interesuje Cię tematyka piwna? Na stronie Wolepiwo.pl znajdziesz wiele ciekawych informacji i porad m.in. na temat podawania tego złocistego trunku. Sprawdź sam!

Artykuł powstał we współpracy z partnerem.

Reklama
Reklama
Tagi: 
Reklama
Sprawdź też:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wróć
do góry
Copyright © 2024 TrafionyZakup.pl