in

Jakie kosmetyki można nakładać gąbką do makijażu?

Reklama

Gąbka do makijażu jest akcesorium, które nie trzeba przedstawiać żadnej kobiecie.  Swoją premierę na rynku kosmetycznym miała już kilka lat temu i od tego czasu cieszy się bardzo dużą popularnością. Chętnie sięgają po nią zarówno zawodowe makijażystki, jak i laiczki w zakresie wykonywania makijażu. Zazwyczaj wykorzystujący ją do aplikacji fluidu – podkładu do twarzy. Czy jednak tylko ten kosmetyk można nią nakładać?

Skąd się wzięła gąbka do makijażu?

Gąbki kosmetyczne to obecnie jedno z najpopularniejszych akcesoriów do make-up, jednak w rzeczywistości istnieją od dziesięcioleci. Pierwotnie była używana i uwielbiana przez profesjonalnych wizażystów i dostępna tylko w specjalistycznych sklepach z kosmetykami. Dziś gąbki do makijażu na tagomago.pl/collections/makijaz-akcesoria-gabki-do-makijazu może kupić każda z nas. Dostępne są one w wielu kształtach i kolorach, które wskazują, do czego to akcesorium może być wykorzystywane i jakie ma właściwości. Jeśli zależy ci na uniwersalności, sięgnij po tradycyjny blender, który kształtem przypomina jajko. Alternatywą dla niego są gąbeczki w kształcie rogu jednorożca, rzeźby, łzy itp.

Skąd się wzięła popularność gąbki do makijażu?

Gąbki do makijażu swoją popularność zawdzięczają wygodzie użycia. Pozwalają one wykonać nieskazitelny make-up z aksamitnym wykończeniem. Sprawiają, że kosmetyki lepiej się wchłaniają i przylegają do cery, a także nie pozostawiają na niej plam, smug czy nieestetycznego odcięcia. Makijaż wykonany gąbeczką jest więc elegantszy i estetyczniejszy niż ten stworzony za pomocą palców.

Dużym plusem używania tego akcesorium jest również ekonomiczne wykorzystanie kosmetyków. Gąbeczki do makijażu sprawiają, że kolorowego preparatu upiększającego można nakładać mniej, a przez to starczy on na dłużej. Jest to szczególnie ważne, jeśli na co dzień używasz drogich luksusowych produktów, których ceny są wysokie.

Jakie kosmetyki można nakładać gąbeczkami do makijażu?

Większość kobiet gąbeczkę do make-up wykorzystuje do nakładania podkładu lub fluidu. I nic w tym dziwnego – temu kosmetykowi jest ona dedykowana. Dzięki zwężonemu czubkowi pozwala bowiem na precyzyjne rozprowadzenie podkładu nawet w najtrudniej dostępnych miejscach na twarzy takich jak załamanie nosa, ust czy okolice oczu. Szeroka część akcesorium świetnie sprawdza się natomiast do aplikacji fluidu na policzkach, czole czy brodzie.

Warto jednak pamiętać, że gąbeczki można wykorzystać nie tylko do nakładania podkładu. Akcesorium to zostało tak zaprojektowane, aby mogło służyć do aplikacji i rozcierania na skórze dowolnego kremowego lub płynnego produktu do makijażu. Oznacza to, że z jego pomocą można nakładać róż w kremie, puder, bazę pod makijaż, bazę pod cienie do powiek itp. Produkt ten jest więc uniwersalny i przydatny każdej fance make-up.

Artykuł powstał we współpracy z partnerem.

Warte przeczytania?

Reklama

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Dlaczego powinieneś rozważyć wybór butów trekkingowych?

Duża siła w małym odkurzaczu. Nowość od Miele – odkurzacz bezworkowy Boost CX1 PowerLine