Logo Trafiony ZakupFavicon
Menu
Popularne
Kategoria: 

Jakie biurko wybrać dla programisty – Zdesk radzi

Autor: 
Współpraca
07-06-2022
Reklama

Praca programisty wymaga odpowiednio przygotowanego stanowiska, niezależnie od tego, czy znajduje się ono w biurze czy w domowym zaciszu. Siedzenie przed komputerem przez osiem godzin dziennie może być dość uciążliwe, dlatego polecamy zaprojektować wcześniej ergonomiczną przestrzeń. Wraz z ekspertem w dziedzinie, marką Zdesk tworzącą meble biurowe, przygotowaliśmy przewodnik po tym, jak wybrać biurko dla programisty, by pozwoliło mu zachować pełną wydajność i wygodę w czasie pracy.

Na co zwrócić uwagę, wybierając biurko dla programisty

Pewne aspekty zawsze warto brać pod uwagę. Nowoczesny kształt biurka umożliwiający dosunięcie się do blatu ułatwi obsługę monitora. Znaczenie mają także wykorzystane materiały, ponieważ obciążenia mogą być spore ze względu na wagę sprzętu – z tego powodu należy zwrócić uwagę na to, czy płyta laminowana udźwignie całe wyposażenie.

Liczy się także odpowiednio duża powierzchnia robocza. To zależy od tego, jakiego sprzętu potrzebujesz do wykonywania codziennych obowiązków. Jeśli korzystasz z dwóch lub trzech monitorów, konieczny będzie wybór większego blatu. Biurko narożne dla programisty ułatwi organizację przestrzeni; to także znacznie więcej miejsca na monitory, dokumenty, urządzenia i narzędzia.

Warto zwrócić uwagę na drobiazgi. Kable swobodnie wiszące pod blatem to zmora osób pracujących przy komputerze – poleca się przepusty kablowe. Kiedy mebel świetnie prezentuje się w danym pomieszczeniu, a takie aspekty jak rozmiar czy kolor stelaża i blatu są dopasowane do wnętrza, łatwiej o poczucie schludności. Praca w spójnym, dobrze zorganizowanym i przyjaznym wizualnie miejscu jest przyjemniejsza. Nic dziwnego, że wiele osób zastanawia się także nad estetycznym wykończeniem biurka, pozwalającym dłużej utrzymać koncentrację.

Ciekawe rozwiązanie, które warto wziąć pod uwagę podczas poszukiwań, to elektryczna regulacja wysokości. Dzięki niej można płynnie dostosować ustawienie blatu do swoich potrzeb czy wzrostu użytkownika przy pomocy pilota, przełącznika, a nawet smartfona. W ciągu ośmiu godzin spędzonych na siedząco nietrudno o nieprzyjemne dolegliwości takie jak bóle karku czy kręgosłupa. W takiej sytuacji rozwiązaniem są biurka umożliwiające wygodne przechodzenie do pozycji stojącej.

Jakie biurko powinien wybrać programista

Wybór odpowiedniego modelu zależy od indywidualnych potrzeb. Niektórym niezbędne będzie duże biurko, jednak osoby korzystające z laptopa mogą postawić na mniejsze meble. Estetyczny wygląd także ma znaczenie – schludne otoczenie zwiększa efektywność, dlatego warto dopasować kolor blatu do pozostałych mebli. Jeśli korzystasz z wielu sprzętów w codziennej pracy, przyda się bardzo wytrzymały stelaż. To jednak tylko wskazówki – warto porównać zróżnicowane modele w wyznaczonym wcześniej budżecie i zastanowić się, które elementy są kluczowe dla Twojej wygody.

Nie tylko biurko, ale i otoczenie biurka jest istotne w pracy programisty

Zastanawiając się, jakie biurko dla programisty będzie najlepszym rozwiązaniem, należy też zwrócić uwagę na jego otoczenie. Przede wszystkim warto wyposażyć przestrzeń do pracy w odpowiedni fotel. Pozycja siedząca może odbić się negatywnie na zdrowiu kręgosłup i stawów, co szybko manifestuje się uciążliwymi bólami. Ergonomiczne krzesło biurowe zapobiegnie wystąpieniu takich objawów. Dużą rolę odgrywa oświetlenie. Przy świetle dziennym oczy mniej się męczą niż przy sztucznym, dlatego warto zatroszczyć się o to, by blat był odpowiednio ustawiony względem okna. Promienie słoneczne nie powinny także utrudniać korzystania z ekranu. Można rozważyć skorzystanie z takich akcesoriów jak uchwyt na monitor, słuchawki lub komputer, by lepiej zorganizować przestrzeń. Poleca się jasne ściany w stonowanym kolorze, który nie będzie niepotrzebnie rozpraszał w trakcie pracy.

Idealne biurko dla programisty – Zdesk

Reklama

Biurko dla programisty odgrywa kluczową rolę zarówno w przypadku pracy stacjonarnej, jak i zdalnej. Warto poświęcić czas na poszukiwanie odpowiedniego modelu i zadbać o to, by gwarantował pełen komfort. To inwestycja, która się opłaca – przemyślany zakup pozwala zaoszczędzić sobie nieprzyjemnych dolegliwości czy niedoboru miejsca. Bez wątpienia należy wziąć pod uwagę kwestię rozmiaru mebla, ponieważ rzadko jeden monitor wystarczy do pracy. Funkcjonalne biurko narożne programisty Zdesk to nasza propozycja. Zostało zaprojektowane właśnie z myślą o tych pracownikach umysłowych, którzy spędzają cały dzień przed ekranem komputera i którzy potrzebują rozwiązań służących maksymalnemu skupieniu.

Artykuł powstał we współpracy z partnerem.

Reklama
Reklama
Tagi: 
Reklama
Sprawdź też:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wróć
do góry
Copyright © 2024 TrafionyZakup.pl