Logo Trafiony ZakupFavicon
Menu
Popularne
Kategoria: 

Jaki ekspres do kawy kupić?

Autor: 
Współpraca
28-09-2022
Reklama

Jaki ekspres do kawy kupić? Na co zwrócić uwagę, kupując ekspres do kawy? Jeśli szukasz odpowiedzi na powyższe pytania, zapraszamy do lektury niniejszego artykułu już teraz.

  1. Jaki ekspres do kawy kupić?
  2. Na co zwrócić uwagę, kupując ekspresy ciśnieniowe do kawy?

Chcesz kupić ekspres do kawy, ale właściwie nie wiesz, które rozwiązanie będzie dla Ciebie odpowiednią opcją? Sporą popularnością cieszą się aktualnie ekspresy ciśnieniowe. Dlaczego? Zanim odpowiemy na pytanie, przypomnijmy, na jakie parametry należy zwrócić uwagę, wybierając odpowiednie urządzenie.  

Jaki ekspres do kawy kupić?

Jaki ekspres do kawy kupić? Zainteresowani najczęściej wybierają ekspresy automatyczne z młynkiem. Na rynku dostępne są również ekspresy przelewowe i kolbowe. Jeśli jednak zależy Ci na tym, aby kawa zawsze miała wyjątkowy smak, wybierz urządzenia automatyczne lub kolbowe. Dlaczego? Jest to spowodowane przede wszystkim tym, że ekspres automatyczny i kolbowy utrzymuje odpowiednią temperaturę oraz ciśnienie w trakcie parzenia i tym samym są w stanie zagwarantować dużo lepszy smak niż przelewowe. 

Z automatycznych rozwiązań polecamy szczególnie ekspres Siemens EQ 6 PLUS S500 TE655319RW, który sprawdzi się zarówno do ziarnistej, jak i zmielonej już kawy. Moc niniejszego urządzenia wynosi 1500 W, ciśnienie to 19 bar, a pojemność 1,70 l. Ekspres ma wbudowany młynek, automatyczny system spieniania mleka oraz 7-stopniową regulację mocy kawy. Dzięki urządzeniu tej serii możesz przygotować zarówno espresso, jak i espresso macchiato, latte macchiato, kawę białą oraz cappuccino. Samo urządzenie jest bardzo proste w obsłudze, na co wpływ ma między innymi kolorowy wyświetlacz z jednoczesną wizualizacją napoju. A zatem żaden użytkownik nie ma problemów z wyborem odpowiedniego trunku. 

Do zalet niniejszego ekspresu ciśnieniowego zalicza się wspomniane ciśnienie – 19 bar. Dzięki pracy pod tak dużym ciśnieniem oraz odpowiednio wysokiej temperaturze kawa zostaje pozbawiona goryczy. Pozostaje jedynie jej intensywny aromat oraz smak. 

Z funkcji dodatkowych wyróżnia się możliwość indywidualnej regulacji pojemności filiżanek, jednoczesnego napełniania dwóch filiżanek czy automatyczne odkamienianie oraz czyszczenie. Jest także blokada przed dziećmi, funkcja spieniania mleka czy specjalne technologie, które dbają o to, aby parzona kawa miała odpowiednią temperaturę. 

Jeśli chodzi o ekspresy do kawy Siemens ma ogólnie bogatą ofertę urządzeń, dzięki czemu każdy zainteresowany znajdzie optymalną opcję dla siebie. Decydując się na produkt tej marki, nie zapomnij również o akcesoriach. A mianowicie warto dokupić między innymi filtr, który powinien być wymieniany co dwa miesiące lub po przyrządzeniu około 50 litrów kawy. Dlaczego to takie ważne? Gdyż dzięki temu jakość wody będzie przez cały czas fantastyczna i tym samym kawa smaczniejsza. 

Na co zwrócić uwagę, kupując ekspresy ciśnieniowe do kawy?

Reklama

Na co zwrócić uwagę, kupując ekspresy ciśnieniowe do kawy? Przede wszystkim na wartość ciśnienia, jaką generuje wbudowana w nim pompa. Im wyższe ciśnienie, tym bardziej aromatyczna będzie kawa. Kolejny parametr to moc grzałki oraz pojemność zbiornika przeznaczonego na wodę. Istotny będzie także młynek, dzięki czemu w danym ekspresie ciśnieniowym będzie można wykorzystać nie tylko zmieloną już, ale również i kawę w ziarnach. 

Ponadto warto zwrócić uwagę na łatwość obsługi oraz ilość programów, jakie oferuje dane urządzenie. Koniecznie sprawdź, czy interesujący Cię ekspres przygotowuje taką kawę, jaką najbardziej lubisz. Ponadto doskonałą opcją jest możliwość przygotowywania dwóch kaw jednocześnie. Dzięki temu nie będziesz musiał czekać, aż kawa dla Twojego gościa będzie gotowa, gdyż zarówno dla niego, jak i dla siebie będziesz mógł w tym samym czasie przygotować odpowiedni trunek. 

Dobry ekspres do kawy to również taki, który łatwo się czyści. Warto decydować się na urządzenia, które wyposażono w opcję automatycznego zarówno czyszczenia, jak i odkamieniania. Ciśnieniowy ekspres pozwala uzyskać wyjątkowy smak kawy, a dodatkowo pozwala uprościć cały proces przygotowania kawy. Jest to więc idealne rozwiązanie dla osób, które nie wyobrażają sobie życia bez porannej kawy. Ciśnieniowe ekspresy sprawiają, że ulubioną kawę można uzyskać za pomocą wciśnięcia jednego przycisku. Takie opcje jak regulacja temperatury kawy pozwalają natomiast idealnie dopasować moc i temperaturę napoju do własnych preferencji.

Artykuł powstał we współpracy z partnerem.

Reklama
Reklama
Tagi: 
Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wróć
do góry
Copyright © 2023 TrafionyZakup.pl