Logo Trafiony ZakupFavicon
Menu
Popularne
Kategoria: 

Jaką moskitierę wybrać do okna? Podpowiadamy!

Autor: 
Współpraca
06-05-2022
Reklama

Latem, gdy mnóstwo owadów i insektów próbuje dostać się do naszego domu, moskitiera jest czymś niezbędnym. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów siatek, które uchronią nas przed nieproszonymi gośćmi. Jaką wybrać, by najlepiej spełniała swoją funkcję? Sprawdźmy!

Moskitiery na okna

Latem, gdy dni są upalne, a wieczorem przychodzi przyjemny spadek temperatury, chcemy po zachodzie słońca otworzyć okno, by wpuścić nieco powietrza. Ku niezadowoleniu, już po chwili możemy powitać w pomieszczeniu całą zgraję komarów i innych owadów, które ochoczo lecą do światła. Są dwa rozwiązania: albo spędzamy wieczór w całkowitej ciemności, albo instalujemy w oknach moskitiery - specjalne siatki, przez które żaden owad nie ma możliwości się przedostać.

Moskitiera z białym obramowaniem

Jak wybrać moskitiery?

Moskitiery możemy podzielić na kategorie ze względu na sposób montażu, przeznaczenie i kolorystykę. Przed zakupem warto przyjrzeć się, jakie moskitiery oferują producenci. Najprostsza forma moskitiery to taka, którą mocuje się do ramy okiennej za pomocą rzepów lub ramek. Są one proste do założenia, ponieważ nie musimy np. wiercić dziur. Oto najpopularniejsze rozwiązania:

  • Moskitiery na rzepy

Zaletą moskitier na rzepy jest to, że są tanie i wodoodporne. Z łatwością można zamontować je samemu i dopasować ich rozmiar do wymiarów okna. Niestety, słabe rzepy mogą same odklejać się od okna, a ponowne założenie może być problematyczne.

  • Moskitiery ramkowe

Inaczej jest w przypadku moskitier ramkowych. Te z powodzeniem posłużą nam przez wiele lat. Z łatwością możemy je wielokrotnie zdejmować i zakładać. Są jednak nieco droższe niż moskitiery na rzepy, a ich rozmiar trzeba dopasować idealnie do każdego okna.

Moskitiera ramkowa

  • Moskitiery na okna balkonowe
Reklama

Od moskitiery na drzwi balkonowe oczekujemy, by nie utrudniała ona wyjścia na balkon. W tym celu można zastosować moskitierę z magnesem. Zazwyczaj składa się z dwóch lub więcej części, które tworzą zakładki. Nie są one jednak zbyt szczelne i przy mocniejszym podmuchu wiatru mogą powstawać szczeliny, przez które będą przelatywać owady.

  • Moskitiera drzwiowa

Dobrym rozwiązaniem do zamontowania na drzwi balkonowe jest moskitiera drzwiowa. Jest to model ramkowy, tyle że z zawiasami, które montuje się w otworze drzwi balkonowych. Moskitiery drzwiowe zakładane są przez specjalistyczne firmy. Taka osłona jest całkowicie szczelna i posłuży nam przez długie lata.

  • Moskitiery zewnętrzne

Masz zamontowane w swoich oknach rolety zewnętrzne i obawiasz się, że nie zamontujesz moskitiery? Nic bardziej mylnego! Istnieje kilka możliwości, jak np. zamontowanie moskitiery na rzep lub takiej, która będzie zintegrowana z roletami zewnętrznymi. Ich wysoka cena może odstraszać, jednak warto zwrócić na nie uwagę ze względu na wysoką jakość i niezawodność.

Ile za moskitiery - koszty zakupu i montażu

Cena moskitiery zależy od jej rodzaju. Za moskitierę na rzepy zapłacimy ok. 30 zł, a za ramkową około 300 zł. Natomiast ceny moskitiery drzwiowej wahają się już od 500 zł. Koszt ich założenia wyceniany jest indywidualnie, w zależności od nakładu pracy.

Jak montować moskitiery na rzepy?

Montaż moskitiery należy rozpocząć od umycia okna i odtłuszczenia ościeżnicy, np. za pomocą denaturatu. Na całym obwodzie ramy montujemy taśmę samoprzylepną, a następnie przyklejamy moskitierę do węgarka, czyli oparcia ościeżnicy od strony pomieszczenia. Lekko napinamy siatkę i przytwierdzamy ją, zaczynając od jednego z górnych narożników. Odcinamy nadmiar siatki i przyklejamy moskitierę na całym obwodzie.

Mamy nadzieję, że wszystkie powyższe wskazówki pozwolą wam na znalezienie idealnej moskitiery, a spokój letnich wieczorów i nocy nie będzie zakłócanym przez brzęczące owady nad głową.

Artykuł powstał we współpracy z partnerem.

Reklama
Reklama
Tagi: 
Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wróć
do góry
Copyright © 2024 TrafionyZakup.pl