in

Jak zadbać o odpowiednią jakość powietrza?

Reklama

Jak zadbać o odpowiednią jakość powietrza?

Zmniejszenie jakości powietrza w pomieszczeniach zimą jest związane z bardzo ograniczoną cyrkulacja powietrza. W zimie jesteśmy zazwyczaj mniej chętni do wietrzenia, gdyż nie chcemy marnować energii poświęconej na ogrzewanie domu. Jest to w pełni zrozumiałe, jednak nie do końca korzystne. Tak więc co zrobić, żeby nie zatrzymywać cyrkulacji i nie tracić nagromadzonego ciepła? Podstawowy sposób to krótkie i efektywne wietrzenie. Otwieraj okna na pełną szerokość na nie więcej niż 5-10 minut najlepiej zakręcając przy tym grzejniki i zamykając drzwi. W taki sposób skutecznie wywietrzymy pomieszczenie bez utraty ciepła nagromadzonego w ścianach i meblach. Uchylanie okien na długi czas (praktyka bardzo popularna w cieplejszych porach roku) nie sprawdzi się podczas zimy, gdyż doprowadzi do wyziębienia pomieszczenia i straty energii na jego ponowne ogrzewanie.

Sezon smogowy – wietrzyć czy nie?

W tym momencie można zadać sobie pewne nurtujące pytanie – czy wietrzyć dom w czasie szczególnego zanieczyszczenia powietrza smogiem? W zimie szczególnie warto śledzić poziom smogu i powstrzymać się w tym czasie od otwierania okien w domu czy też w pracy. Spowodować to może nagromadzenie tego szkodliwego zjawiska atmosferycznego w pomieszczeniach, w których spędzamy większość dnia, co może negatywnie wpłynąć na nasze samopoczucie i zdrowie. W tym sezonie warto również ograniczyć dłuższe spacery i częste wychodzenie. Najskuteczniejszym sposobem na zachowanie wysokiej jakości powietrza w domu podczas sezonu smogowego jest korzystanie z oczyszczaczy powietrza.

Oczyszczanie, nawilżanie i inne – skuteczne metody na podwyższenie jakości powietrza

Oczyszczacze powietrza cieszą się coraz większą popularnością ze względu na praktyczne zalety ich użytkowania. Oczyszczacze zatrzymują zanieczyszczenia w postaci kurzu, dymu, smogu, zarodników pleśni oraz różnych pyłków w swoim systemie filtrów wypuszczając na zewnątrz jedynie czyste powietrze. Dodatkowo, większość nowoczesnych modeli jest wyposażona w funkcję nawilżania, która dba o odpowiedni poziom wilgoci w powietrzu. Jest to szczególnie ważne w czasie zimy, kiedy problem suchego powietrza dokucza nam bardziej niż zazwyczaj. Na szczególne wyróżnienie zasługują cicho pracujące i jakościowe oczyszczacze powietrza marki Sharp. Korzystają one z innowacyjnej Technologii Plasmacluster, które zapewniają jeszcze skuteczniejsze oczyszczanie. Generator Plasmacluster rozprzestrzenia jony w całym pomieszczeniu, tym samym oczyszczając powietrze np. pod meblami czy nieprzyjemne zapachy dymu papierosowego, potu czy zwierząt. Dodatkową zaletą tej technologii jest możliwość dodatkowego wsparcia w eliminacji wirusów, bakterii czy roztoczy. Warty uwagi jest fakt, iż oczyszczacze Sharp monitorują poziom zanieczyszczenia i wilgotności powietrza w pomieszczeniu i automatycznie włącza się, gdy jakość powietrza jest zbyt niska.

Odwiedź sklep internetowy Przystanek Dom i zapoznaj się z nowoczesnymi modelami oczyszczaczy powietrza i wieloma innymi praktycznymi urządzeniami AGD.

Artykuł powstał we współpracy z partnerem.

Warte przeczytania?

Reklama

Co kupić na prezent żeglarzowi?

Plakaty w ramie czy w antyramie – które rozwiązanie okaże się lepsze?