Logo Trafiony ZakupFavicon
Menu
Popularne
Kategoria: 

Jak zabezpieczyć meble ogrodowe przed zniszczeniem?

Autor: 
Współpraca
15-11-2022
Reklama

Chcesz, aby Twoje meble ogrodowe wyglądały dobrze na wiele lat? Pamiętaj o ich odpowiednim zabezpieczeniu przed czynnikami zewnętrznymi, na które narażone są one każdego dnia. Jak chronić swoje meble w ogrodzie, na tarasie i balkonie przed zniszczeniem?

Jakie meble ogrodowe wymagają specjalnej ochrony?

Aby zapewnić swoim meblom ogrodowym właściwą ochronę, trzeba przede wszystkim uwzględnić ich materiał. Warto pamiętać o tym, już podczas zakupu, dlatego wtedy, gdy chcemy kupić meble trwałe i niewymagające specjalnej konserwacji, trzeba postawić na te, które będą wyglądały dobrze bez niej.

Przede wszystkim odpowiednia ochrona należy się meblom drewnianym. Gdy chcemy je kupić, warto sprawdzić, z jakiego drewna je wyprodukowano. To egzotyczne, odpowiednio impregnowane będzie bardziej odporne na uszkodzenia. Takie meble powinno się okresowo malować za pomocą impregnatu lub innego preparatu ochronnego.

Z kolei meble ogrodowe metalowe, zwłaszcza malowane proszkowo oraz aluminiowe, nie są wymagające pod kątem użytkowania. Nie rdzewieją i nie trzeba ich konserwować. Wystarczy tylko od czasu do czasu je umyć.

Podobnie jest w przypadku mebli plastikowych, które również nie są wymagające pod kątem ich utrzymania.

Jak impregnować meble drewniane?

Meble drewniane powinno się zabezpieczać przez ich regularne impregnowanie albo wykorzystanie innych preparatów ochronnych zalecanych przez producenta. Mogą one również zmieniać kolor drewna, gdy zależy nam na odmianie wyglądu mebli.

Przed rozpoczęciem impregnowania należy drewno odpowiednio oczyścić z zabrudzeń i naprawić ewentualne uszkodzenia. Potem pokrywa się je preparatem zgodnie z instrukcją na jego opakowaniu.

Reklama

Impregnowanie można prowadzić co roku lub co parę lat zależnie od stanu mebli. Gdy są one umieszczone pod zadaszeniem, nie będzie ono konieczne tak często jak wtedy, gdy umieści się je pod otwartym niebem.

Pokrowce na meble ogrodowe – czy warto je stosować?

Jako dodatkowa ochrona mebli ogrodowych zaleca się korzystanie z pokrowców. Obecnie można kupić je w wielu wariantach, na przykład jako pokrowiec na sofę ogrodową narożnik, fotel, stół z krzesłami.

Pokrowce bardzo dobrze chronią meble ogrodowe przed czynnikami zewnętrznymi jak deszcz, śnieg, a także zmniejszają ich zabrudzenia. Można zatem stosować je na zimę, ale również wtedy, gdy z mebli nie planuje się korzystać.

Gdy zatem celem jest wydłużenie żywotności mebli ogrodowych, warto pamiętać o tym, by odpowiednio chronić je przed czynnikami zewnętrznymi. Dzięki temu będą one wyglądały jak nowe przez długi czas i również będą zawsze czyste i gotowe do użytku.

Artykuł powstał we współpracy z partnerem.

Reklama
Reklama
Tagi: 
Reklama
Sprawdź też:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wróć
do góry
Copyright © 2024 TrafionyZakup.pl