Logo Trafiony ZakupFavicon
Menu
Popularne
Kategoria: 

Jak kupować perfumy przez Internet?

Autor: 
Współpraca
22-06-2020
Reklama

O tym, jak kupować perfumy napisano i powiedziano już wiele. Zazwyczaj większość porad odnosi się do tego, jak kupować perfumy w standardowych sklepach, drogeriach perfumeriach. W takiej sytuacji wybór jest o wiele prostszy – „na żywo” można powąchać pachnidło, wypróbować je na skórze. Co jednak z zakupem perfum przez Internet? Czym kierować się, kiedy perfumy chcemy nabyć online. Oto krótki poradnik, który pomoże Ci kupić idealny zapach bez wychodzenia z domu.

Perfumy przez Internet – to się opłaca?

Zakup perfum przez Internet staje się coraz popularniejszy. Jego zaletą jest nie tylko brak konieczności dojazdu do sklepu, ale przede wszystkim niskie ceny, które proponuje perfumeria internetowa. Na https://tagomago.pl/ można kupić zapachy znanych i cenionych marek znacznie taniej niż stacjonarnie. Zaoszczędzić można nawet kilkadziesiąt złotych. Oszczędność może być jeszcze większa, jeśli zakupów dokonuje się w czasie sezonowych wyprzedaży czy akcji specjalnych.

Jak kupować w perfumerii internetowej?

Aby poznać zapach danego pachnidła, wcale nie trzeba go wąchać, wystarczy zagłębić się w jego skład. Ten na pewno znajduje się na każdym opakowaniu perfum w perfumerii internetowej. Kluczem jest jego właściwe odczytanie. Analizie poddać trzeba przede wszystkim nuty zapachowe wykorzystane w perfumach. Każde perfumy, wody perfumowane czy toaletowe składają się z 3 nut:

  • Nuta głowy – wyczuwalna jest od razu po skropieniu się perfumami czy otwarciu flakonu. Ma ona duże znaczenie i to zazwyczaj na jej podstawie określamy, czy zapach nam się podoba czy nie; nuta głowy na skórze wyczuwalna jest jedynie do 30 minut;
  • Nuta serca – wyczuwalna jest po ok. 10 minutach od użycia perfum; stanowi uzupełnienie nuty głowy; utrzymuje się do 2 godzin;
  • Nuta bazy – wyczuwalna jest po ok. 20 minutach po aplikacji; nuta bazy to ta o niewielkiej intensywności; wskazuje się, że to na nią najbardziej trzeba zwrócić uwagę podczas zakupów w perfumerii internetowej – dlaczego? Decyduje ona o charakterze zapachu i nadaje mu osobowości; nuta ta jest odpowiedzialna też za intensywność i trwałość zapachu.

Poznaj rodzinę perfum

W określeniu zapachu perfum pomoże też sprawdzenie, do jakiej rodziny należą. Przynależność pachnidła do danej rodziny zapachowej ustalana jest na podstawie zapachu dominującego w nucie serca. W dzięki rodzinie zapachowej można łatwo zidentyfikować perfumy i określić ich charakter. Wśród podstawowych rodzin zapachowych wymienia się kwiatową, drzewną, cytrusową, orientalną, paprociową, szyprową, skórzaną, fugure.

Zamów próbki

Jeśli w perfumerii internetowej chce się nabyć zapach zupełnie inny niż dotychczas posiadane, to nie warto od razu inwestować w duży flakon. Idealnym rozwiązaniem będzie zamówienie próbek perfum, a kiedy to nie jest możliwe - jak najmniejszego opakowania. Pozwoli to wypróbować zapach na skórze i przekonać się, czy faktycznie nam odpowiada.  

Przeczytaj opinie

W sieci (a często też na stronach internetowych perfumerii) znaleźć można opinie o danym zapachu. Warto się z nimi zapoznać, pomogą one poznać charakter pachnidła. Oczywiście nie są one jedynymi wytycznymi zakupowymi i trzeba o tym pamiętać. Każdy z nas inaczej odbiera zapachy, u każdego inaczej utrzymują się na skórze, dlatego to, co jednym się podoba, dla innych nie będzie dobre. 

Artykuł powstał we współpracy z partnerem.

Reklama
Reklama
Tagi: 
Reklama
Sprawdź też:
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Mari
Mari
2 lat temu

Ja zazwyczaj kupuje na edp24.pl. Ulubione to Panthera:)

wróć
do góry
Copyright © 2024 TrafionyZakup.pl