in

Jak kupować biżuterię w lombardzie?

Reklama

Biżuteria to sprawdzony pomysł na prezent dla kogoś bliskiego, wiele osób kupuje też ozdoby dla siebie albo w celach inwestycyjnych. Cenne kruszce i szlachetne kamienie nie są jednak tanie, dlatego warto się zainteresować ofertą lombardów, gdzie często ceny są niższe niż w sklepach.

Prawdziwe unikaty

Sklepy z biżuterią mają swoje autorskie kolekcje, a oferta uzupełniana jest co sezon, tak by zawsze było coś nowego. Biżuteria znanych marek sprzedawana jest masowo, więc trudno w takiej ofercie znaleźć coś naprawdę unikatowego. Możliwe jest to właśnie w lombardzie, gdzie sprzedaje się dużo biżuterii vintage, ozdób z limitowanych kolekcji albo robionych przez jubilerów na indywidualne zamówienie. Dostawy nowej biżuterii są w lombardach częstsze niż w sklepach, choć oczywiście wymaga to od klientów regularnego sprawdzania oferty, tak by nikt inny nie zgarnął ciekawej pozycji sprzed nosa.

Czy rzeczywiście w lombardach jest taniej?

Biżuteria w lombardzie może być nawet o połowę tańsza niż w sklepie jubilerskim. Wynika to z tego, że przyjmowana do sprzedaży biżuteria jest wyceniana niżej niż wynosi jest faktyczna wartość rynkowa i nie ma tu marż, jakie narzucają marki jubilerskie – logo firmy produkującej ozdoby ma oczywiście znaczenie, ale mniejsze niż w regularnej, sklepowej sprzedaży.

Lombardy wyceniają biżuterię na podstawie próby, wagi, ilości szlachetnych kamieni oraz historycznej wartości, niemniej wciąż cena końcowa jest sporo niższa od tej, jaką wydano na oryginalny zakup danego przedmiotu. Innymi słowy, cenne ozdoby, które w sklepie byłyby poza zasięgiem finansowym wielu klientów, w lombardzie stają się bardziej przystępne.

Czy to bezpieczny zakup?

Pozostaje jeszcze kwestia legalności. Zakupy w lombardzie mogą się wydawać ryzykowne, ale dobry lombard nie przyjmuje biżuterii z kradzieży czy innego nielegalnego źródła – większość placówek dokładnie sprawdza, czy sprzedawca ma prawo do oddawanych przedmiotów i dopiero po zyskaniu takiej pewności biżuteria trafia na wystawę, gdzie klienci mogą ją sobie obejrzeć i zdecydować, czy chcą jakiś towar kupić.

Gdzie kupować biżuterię?

Ozdobne przedmioty można kupować w placówkach stacjonarnych, ale coraz więcej lombardów decyduje się na sprzedaż online. Niektóre lombardy, jak https://www.lombardexpres.pl, korzystają z popularnych platform aukcyjnych typu Allegro, inne prowadzą sprzedaż za pośrednictwem własnych stron internetowych.

Artykuł powstał we współpracy z partnerem.

Warte przeczytania?

Reklama

Farba Magnat Ceramic opinie i recenzja

Dlaczego warto wybrać farbę Magnat Ceramic Plamoodporną?

Ekspres do kawy Philips 5000 LatteGo

Philips LatteGo 5000 – test ekspresu do kawy