Logo Trafiony ZakupFavicon
Menu
Popularne
Kategoria: 

Farba do ocynku – kiedy warto wykorzystać jej właściwości?

Autor: 
Współpraca
08-04-2022
Reklama

Ocynk jest stosowany w miejscach, gdzie powierzchnie są narażone na działanie czynników korozyjnych. Jego warstwa działa ochronnie i przedłuża żywotność konstrukcji wykonanych ze stali czy blachy. Warto pokryć ją dodatkową powłoką o właściwościach przeciwrdzewnych, aby jeszcze bardziej zabezpieczyć podłoże. W tym celu wykorzystuje się farby do ocynku. Sprawdź, jak działają i dowiedz się, czym kierować się podczas wyboru odpowiednich produktów!

Farba na ocynk – jakie ma właściwości?

Dzięki temu, że farba do ocynku ma w swoim składzie fosforan cynku, skutecznie chroni pomalowaną powierzchnię przed powstawaniem ognisk korozji i rozwojem rdzy. Utworzona powłoka współpracuje z podłożem, które pokrywa i razem z nim reaguje na zmienną temperaturę – to sprawia, że nie jest podatna na pęknięcia i odpryskiwanie. Dodatkowo szybko schnie, co pozwala zminimalizować czas realizacji projektu. Jaka farba na ocynk będzie najlepsza? Polecane są produkty poliwinylowe, ponieważ są odporne na działanie czynników atmosferycznych, a ich kolory nie blakną nawet wskutek długotrwałej ekspozycji słonecznej. Wybierz profesjonalną farbę na ocynk!

Gdzie stosować farbę do ocynku?

Z uwagi na wspomniane właściwości, farba na ocynk jest wykorzystywana do malowania konstrukcji stalowych, metalowych elewacji i dachów blaszanych. Stanowi zatem kluczowy element wykończenia w dużych inwestycjach. Warto zastosować ją również do pokrycia rynien, rur, siatek ogrodzeniowych. W hurtowni chemii budowlanej TrokenTech kupisz farbę w wielu wariantach kolorystycznych, dzięki czemu z łatwością dopasujesz jej barwę do indywidualnych preferencji inwestora i wymagań projektowych.

Jak przygotować różnego rodzaju podłoże do malowania?

Chcąc uzyskać zadowalające rezultaty i mieć pewność skutecznej ochrony przed korozją, pamiętaj o kilku wskazówkach dotyczących malowania. Ma to znaczenie dla uzyskanego zabezpieczenia podłoża, dlatego zadbaj o następujące kwestie:

  • powierzchnia powinna być sucha, czysta i dokładnie odtłuszczona,
  • ewentualne istniejące już ogniska korozji należy usunąć,
  • jeśli na podłożu znajdują się luźne powłoki malarskie – pozbądź się ich przed malowaniem,
  • malując świeży ocynk, zadbaj o jego wytrawienie lub wybierz produkty, które mogą być stosowane na takie podłoże.

Farba podkładowa na ocynk – szybka aplikacja, krótki czas schnięcia!

To świetne rozwiązanie dla inwestorów, którym zależy na czasie oraz jednoczesnej skuteczności zabezpieczenia konstrukcji metalowych przed rozwojem rdzy. Wybierz farbę na ocynk, która nie wymaga gruntowania, a przyspieszysz pracę i zyskasz pewność, że podłoże będzie chronione przed korozją. 

Pamiętaj, aby korzystać wyłącznie ze sprawdzonych produktów – kupując w renomowanej hurtowni chemii budowlanej, zyskujesz gwarancję wysokiej jakości farby, która pochodzi od cenionych w branży producentów. To ważne, ponieważ używanie niesprawdzonych środków może poskutkować nieskutecznym zabezpieczeniem i – w efekcie – uszkodzeniem konstrukcji przed destrukcyjnie działającą rdzę. 

Artykuł powstał we współpracy z partnerem.

Reklama
Reklama
Tagi: 
Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wróć
do góry
Copyright © 2024 TrafionyZakup.pl