Logo Trafiony ZakupFavicon
Menu
Popularne
Kategoria: 

Dlaczego warto kupić rowerek dziecku?

Autor: 
Współpraca
28-04-2022
Reklama

Dla każdego dziecka jazda na rowerze to prawdziwa frajda. Nie może zatem dziwić, że maluchy chcą wsiąść na swój pierwszy rowerek jak najszybciej. Zakup rowerka dla dziecka nie jest jednak wcale taki łatwy, jak mogłoby to się wydawać. Na rynku dostępnych jest bowiem wiele różnych modeli. Jeszcze nie tak dawno dużą popularnością cieszyły się przede wszystkim rowery na trzech lub czterech kołach. Dziś dużym zainteresowaniem cieszą się rowerki biegowe, czyli tzw. biegówki. Warto zatem wiedzieć, czym taki rower się charakteryzuje i dlaczego warto go kupić.

Czym jest rower biegowy?

Swoim wyglądem rowerek biegowy nie różni się od typowego rowerka dwukołowego. Różnica polega jednak na tym, że ten pierwszy nie posiada pedałów. Oznacza to, że dziecko, aby mogło poruszać się na rowerku, musi odpychać się stopami od ziemi. Taki rowerek świetnie sprawdza się choćby podczas spaceru całą rodziną. Dziecko może spokojnie poruszać się na rowerku obok spacerujących rodziców. Poza tym może oczywiście swobodnie kierować rowerkiem i samodzielnie wybierać kierunek jazdy. Dużą zaletą rowerków biegowych jest fakt, że są one bezpieczne dla dziecka. Podczas jazdy maluch nie może rozwinąć zbyt dużych prędkości jak w przypadku rowerów z pedałami. Łatwiej zatem może się zatrzymać w dowolnym momencie.

Kiedy kupić rowerek biegowy dla dziecka?

Rowerek biegowy idealnie sprawdza się jako pierwszy rowek dla dziecka. Warto go zatem zakupić jeszcze przed nauką jazdy na zwykłym rowerze dwukołowym z pedałami. Zaletą takiego rozwiązania jest na pewno to, że dzięki temu dziecku dużo łatwej przyjdziecie później opanowanie jazdy na typowym rowerze dwukołowym. Biegowy rowerek dziecięcy pozwala na naukę utrzymywania równowagi oraz kierowania rowerem. Kiedy dziecko może zacząć jazdę na tego typu rowerku? Śmiało, powiedzieć można, że na rowerek biegowy wsiąść mogą już bardzo małe dzieci. Mowa tu już o dwu czy trzylatkach. Maluchy w tym wieku nie powinny mieć żadnego problemu z poruszaniem się na rowerku biegowym.

Dlaczego warto kupić dziecku rowerek biegowy?

Rowerek biegowy jest świetnym rozwiązaniem przede wszystkim dlatego, że skutecznie przygotowuje dziecko to późniejszej jazdy na zwykłym rowerze. Trzeba jeszcze koniecznie wspomnieć o tym, że jazda na rowerze biegowym znakomicie wpływa na ogólny rozwój dziecka. To wzrost aktywności fizycznej i spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Wśród powodów, dla których warto kupić dziecku rowerek biegowy, wymienić można także to, że poruszanie się na nim uczy dziecko orientacji w terenie, oceniania odległości, utrzymywania równowagi i samodzielności. Warto jeszcze dodać, że biegówka to idealny rower dla dziewczynki i chłopca.

Jaki rower dla starszego dziecka?

Jasne jest, że po pewnym czasie dziecko będzie już za duże na rowerek biegowy. Oznacza to konieczność zakupu typowego rowerka dwukołowego z pedałami. Czym się kierować przy jego wyborze? Przede wszystkim warto tu podkreślić, że taki rower kupić powinno się dziecku w momencie, kiedy osiągnie wzrost 145 cm, czyli w mniej więcej w wieku 7-8 lat. Oczywiście pod tym względem każde dziecko rozwija się inaczej. Kupując konkretny model, pod uwagę wziąć trzeba dwa istotne elementy. Pierwszym jest średnica kół. Dla dziecka w tym wieku dobrym wyborem będzie rower o średnicy kół wynoszącej 24-26 cali. Drugi element to rama roweru. Musi być ona dopasowana do wzrostu dziecka. Po tym, jak dziecko wsiądzie na rower, powinno swobodnie sięgać stopami do ziemi.

Artykuł powstał we współpracy z partnerem.

Reklama
Reklama
Tagi: 
Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wróć
do góry
Copyright © 2024 TrafionyZakup.pl