Logo Trafiony ZakupFavicon
Menu
Popularne
Kategoria: 

Czym w zasadzie jest box kwiatowy?

Autor: 
Współpraca
08-02-2021
Reklama

Chyba nie ma wśród nas takiej osoby, która choć raz nie zetknęła się z kwiatowymi kompozycjami w pudełkach, czy to w witrynach kwiaciarni, czy w social mediach. Niemniej jednak nie wszyscy wiedzą czym tak naprawdę jest nowy florystyczny trend. Co to jest box kwiatowy? Co sprawia, że kwiaty w pudełkach cieszą się tak dużą popularnością? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w dalszej części artykułu.

Flower Box – co to takiego?

Flower Boxy to znane na całym świecie oryginalne kompozycje składające się z żywych kwiatów - najczęściej są to cięte róże oraz folkowanego, ozdobnego pudełka. Dno kartonowego opakowania wyłożone jest zazwyczaj gąbką florystyczną nasączoną wodą oraz specjalną odżywką przedłużającą świeżość kwiatów. W zależności od wielkości i kształtu pudełko może pomieścić od pięciu do kilkudziesięciu róż, goździków, eustom, mikołajek oraz innych gatunków kwiatów. Dużą sympatią w ostatnich miesiącach cieszą się boxy wypełnione tzw. wiecznymi różami, których trwałość sięga nawet 2 lat. Kwiaty mogą być układane w dowolny sposób przy wykorzystaniu jednej z dwóch metod. Pierwsza z nich polega na ułożeniu kwiatów, tak aby mocno wystawały one poza krawędź pudełka. Druga natomiast skupia się na umieszczeniu kwiatów, jak najniżej, co umożliwia zamknięcie kartonowego opakowania.

Box kwiatowy – prezent idealny na każdą okazję!

Moda na wręczanie kwiatów w pudełkach, zamiast tradycyjnych bukietów przywędrowała do Europy ze wschodu, a dokładniej z Emiratów Arabskich oraz Rosji. Boxy kwiatowe są cenione nie tylko przez swój unikatowy wygląd, ale też i niebywałą funkcjonalność, wygodę użytkowania oraz trwałość. Kolorowe i zachwycające swoim stylowym wyglądem boxy kwiatowe doskonale sprawdzą się, jako prezent z okazji:
- ślubu,
- zaręczyn,
- Walentynek,
- rocznicy ślubu,
- chrztu,
- urodzin,
- imienin,
- narodzin dziecka,
- Dnia Kobiet/Matki/Babci,
- awansu w pracy.

Jak widać, okazji do wręczenia bliskiej osobie Flower Boxa jest wiele. Co więcej, boxy kwiatowe można wykorzystać również jako jeden z elementów dekoracji mieszkania czy domu. Kolorowa kompozycja z żywych kwiatów oraz eleganckiego pudełka z pewnością podkreśli oryginalny charakter każdej aranżacji.

Flower Box na zamówienie

Reklama

Wyjątkowe i własnoręcznie wykonane boxy kwiatowe dostępne między innymi w ofercie kwiaciarni internetowej FLOREVER. Oprócz tradycyjnych Flower Box znajdziemy tam także boxy uzupełnione o dodatkowy upominek w postaci np. słodyczy, wina, świecy sojowej, czy kubka.

Artykuł powstał we współpracy z partnerem.

Reklama
Reklama
Tagi: 
Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wróć
do góry
Copyright © 2024 TrafionyZakup.pl