Logo Trafiony ZakupFavicon
Menu
Popularne
Kategoria: 

Czy rowery szosowe są przereklamowane?

Autor: 
Współpraca
21-02-2022
Reklama

Rower szosowy doskonale nadaje się dla osób, które lubią szybkie i długie wycieczki rowerowe po asfalcie. Czy rower szosowy jest przereklamowany? Popularna kolarka, szosówka bądź po prostu kolarzówka to prawdziwa gratka dla miłośników długich dystansów i szybkiego szosowego kolarstwa. Kolarzówka najlepiej spełnia swoje funkcje na drodze asfaltowej. Co ważne, ten rodzaj jednośladu nie sprawdzi się podczas jazdy rekreacyjnej po górskich szlakach i bezdrożach. Jest to po prostu propozycja dla osób, które znają swoje możliwości na rowerze oraz którym zależy na dużych prędkościach na trasie.

Rower szosowy dla kogo?

Rower szosowy nadaje się praktycznie dla wszystkich miłośników jednośladów. Musisz tylko kupić odpowiedni do tego typu kolarstwa sprzęt, który dostępny jest chociażby w sklepach Media Expert. Kolarzówka to rower przeznaczony do wyczynowej jazdy, który zaprojektowano i zrobiono z takich materiałów, by przy twardej, gładkiej nawierzchni i odpowiedniej technice jazdy mógł osiągać duże prędkości przy jak najmniejszym wysiłku.  

Rower szosowy budowa

Kolarka jest przede wszystkim niezwykle lekka. Waży zazwyczaj kilka kilogramów od około 6 do 9 kg, co jest mniej więcej połową masy elektrycznego roweru lub modelu roweru typu "fat bike". Lekkość roweru to cecha, którą osiąga się dzięki wyprodukowaniu ramy z wyjątkowego stopu aluminium bądź z lżejszego karbonu. Rama wykonana z karbonu jest najlżejsza jednak jest to materiał najdroższy. Warto wiedzieć, że szerokość opon roweru szosowego zwykle nie przekracza 28 - 33 mm (zazwyczaj są to 23 mm). Co ciekawe, są to duże, najlżejsze i najcieńsze jednocześnie opony, które są stosowane w poszczególnych modelach rowerów.

Rower szosowy został skonstruowany tak, by maksymalnie zmniejszyć podczas jazdy opór powietrza oraz by zwiększyć jednocześnie wydajność kolarza. Idealnie gładkie opony, cienkie i lekkie ramy, optymalna wielkość koła - około 28 cali oraz specyficzna kierownica tzw. baranek pozwalają przyjąć Ci podczas jazdy jak najbardziej aerodynamiczną pozycję. W rowerze szosowym nie znajdziesz „zbędnych” dodatków, które spowalniają jazdę, jak na przykład błotniki, bagażnik rowerowy, stopka do roweru czy osłona łańcucha, które bardzo często występują w rowerze crossowym oraz w rowerze trekkingowym

Czy rower szosowy jest przereklamowany?

Z pewnością rower szosowy nie jest przereklamowany. Kolarka jest nie tylko szybka i lekka, ale również zwrotna i wytrzymała. Po odpowiedniej nawierzchni taki rower prowadzi się komfortowo, chociaż wiele osób uważa, że jest on mało wygodny z powodu bardzo wąskiego siodełka. Jeśli jednak zdecydujesz się na zakup roweru szosowego, musisz mieć na uwadze, że jest to sprzęt do uprawiania szybkiego kolarstwa, a nie do rekreacyjnej jazdy z rodziną po bezdrożach. Warto także pamiętać o tym, że w przypadku zakupu roweru dla kobiety lub mężczyzny o niskim wzroście i drobnej budowie najlepiej sprawdzi się jednoślad szosowy damski. Przed zakupem warto skorzystać z możliwości „przymierzenia się” do danego modelu, aby wielkość roweru dobrać do sylwetki. Ramę należy dopasować odpowiednio do wzrostu i długości nóg użytkownika. Musisz być także przygotowany na nieco inne proporcje roweru szosowego w porównaniu z popularnymi rowerami miejskimi, gdzie ramy są zazwyczaj dłuższe, aby zachować większą odległość między siodełkiem i kierownicą.

Artykuł powstał we współpracy z partnerem.

Reklama
Reklama
Tagi: 
Reklama
Sprawdź też:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wróć
do góry
Copyright © 2023 TrafionyZakup.pl