Logo Trafiony ZakupFavicon
Menu
Popularne
Kategoria: 

Chłodziarka do zabudowy- jak wybrać odpowiedni model

Autor: 
Współpraca
31-01-2022
Reklama

     Wybór sprzętu domowego powinien być dobrze przemyślany. Projektując nową kuchnię musimy pamiętać przede wszystkim o funkcjonalności. Spędzamy dość dużo czasu przygotowując codzienne posiłki, kuchnia stała się również centrum domowego życia. Dlatego istotną sprawą jest odpowiednie zaaranżowanie tego miejsca, a przede wszystkim wybór sprzętu gospodarstwa domowego. Niewątpliwie najważniejszym elementem z dużego AGD jest lodówka. Powinna posiadać odpowiednią klasę efektywności energetycznej, dużą pojemność schładzania oraz małą emisję hałasu. Jaką więc wybrać chłodziarkę, aby służyła nam na lata?

Istotne parametry chłodziarki

     Przy wyborze nowej chłodziarko-zamrażarki nie przywiązujemy wagi do wszystkich parametrów sprzętu. A powinniśmy. Nie chcemy przecież wybrać lodówki, która będzie głośniejsza niż kino domowe. Przy obecnych podwyżkach cen energii każdy rachunek za prąd będzie nas przysparzał o ból głowy. Dlatego warto wybrać chłodziarko-zamrażarkę, która będzie miała niższe roczne zużycie energii. Duża ilość półek pozwoli nam utrzymać porządek w lodówce. Dodatkowe komory pozwolą zachować dłuższą świeżość warzyw, owoców a nawet i delikatnego mięsa i świeżego nabiału. Jeśli posiadamy dość dużą kuchnię, to najlepszym wyborem będzie chłodziarka i zamrażarka jako oddzielne sprzęty. Dlaczego? Przechowując artykuły w chłodziarce przedłużamy ich świeżość. Co za tym idzie, kupione produkty zostaną przez nas spożytkowane. To właśnie gospodarstwa domowe marnują najwięcej jedzenia. Jeśli będziemy mieć odpowiednią ilość miejsca w lodówce, możemy poukładać produkty, aby były widoczne od razu po otworzeniu drzwiczek. Nie będziemy wtedy dublować artykułów spożywczych. Oddzielna zamrażarka to również ukłon w stronę ekologii. Znaczną część potraw, owoców a nawet ciast można zamrażać. Do tego potrzebne jest jednak sporo miejsca. Nie wyrzucajmy pożywienia, które jest jeszcze zdatne do jedzenia. I posiadając dwa oddzielne urządzenia rachunek za nie wcale nie będzie wyższy. Obecnie na rynku można znaleźć takie, gdzie chłodziarka i zamrażarka razem będą miały niższe zużycie energii niż sprzęt, który stoi dziś w naszej kuchni. 

Chłodziarka dobrej firmy

     Jeśli chodzi o firmę chłodziarki to musimy porównać specyfikację kilku produktów. Warto zwrócić uwagę również na pozycję danego przedsiębiorstwa na rynku. Sprzętów AGD nie kupujemy przecież co sezon. Jest to długotrwała inwestycja. Dlatego nie warto kierować się wyłącznie niską ceną produktu, gdy koszty jego eksploatacji są wysokie. Należy wybrać sprzęt, który posiada pozytywne opinie konsumentów. Z całą odpowiedzialnością mogę polecić firmę Liebherr. Jest to niemiecki producent maszyn budowlanych i jeden z liderów na rynku dostawców urządzeń chłodniczych. Ich sprzęty wykorzystywane są zarówno w gospodarstwach domowych jak i w przemyśle. Cechują się wysoką klasą sprzętów oraz doskonałą wydajnością energetyczną. Dodatkowo posiadają masę nowinek technicznych, które pomagają zachować dłuższą świeżość produktów. Jest to niezwykle istotna kwestia w dzisiejszych czasach. Koszty artykułów spożywczych oraz rachunków niestety wciąż rosną. A jeśli przy użyciu odpowiedniego sprzętu będziemy mogli dodatkowo zaoszczędzić to z pewnością jest to świetny wybór. Nie będziemy marnować jedzenia, zmniejszymy zużycie energii wybierając odpowiedniej jakości sprzęt a przy okazji dołożymy tym swoją cegiełkę w ratowaniu planety. Godnym polecenia produktem jest chłodziarka IRBdi 5150 do zabudowy zintegrowanej z systemem BioFresh. Ma możliwość założenia drzwi na prawą lub lewą stronę, intuicyjny wyświetlacz dotykowy. Posiada aż 8 szklanych półek, co z łatwością pomoże zapanować nad wartością lodówki. Dodatkowe balkoniki na drzwiach ułatwią przechowywanie drobnych przedmiotów bądź wyższych butelek. Na dole chłodziarki znajdują się trzy wysuwane komory BioFresh-Safe. Tworzą idealne warunki do przechowywania warzyw i owoców w pojemniku 
"Fruit & Vegetable-Safe” oraz mięsa i nabiału w pojemniku "Meat & Dairy-Safe”. Zintegrowany system pomoże połączyć się z Internetem i móc korzystać ze smartfonu z pełni funkcji chłodziarki do zabudowy. Lodówka rozmraża się automatycznie, jej pojemność jest spora i wynosi 296 litrów. Jeśli chcemy wybrać porządny sprzęt, od pewnego dostawcy i z szeregiem korzyści dla zdrowia i planety to śmiało możemy inwestować w chłodziarkę Liebherr IRBDi 5150. Koszty eksploatacji z pewnością się zwrócą w szybkim czasie, dzięki przedłużonej przydatności produktów do spożycia oraz niskim rocznym zużyciem energii elektrycznej.

Artykuł powstał we współpracy z partnerem.

Reklama
Reklama
Tagi: 
Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wróć
do góry
Copyright © 2024 TrafionyZakup.pl