Logo Trafiony ZakupFavicon
Menu
Popularne
Kategoria: 

Buty męskie sportowe: jak dopasować je do swoich potrzeb?

Autor: 
Współpraca
18-08-2021
Reklama

Buty męskie sportowe pozwalają uniknąć bolących pięt i skurczów łydki po intensywnym chodzeniu lub bieganiu. Jeśli prowadzisz aktywny tryb życia, powinieneś zaopatrzyć się w specjalne obuwie. Sprawdź, czym kierować się podczas zakupów!

  • Buty męskie sportowe zapewniają wsparcie, amortyzację i stabilność.
  • Zanim kupisz buty sportowe, zwróć uwagę na kształt stopy.
  • Zastanów się, czy chcesz kupić buty do chodzenia, czy biegania.

Jak wybrać buty do biegania?

Chodzenie i bieganie są jednymi z najpopularniejszych i najbardziej naturalnych form ćwiczeń. Jeśli jednak chcesz uniknąć kontuzji, wybierz odpowiednie buty męskie sportowe. Producenci prześcigają się w innowacjach. Wiele modeli obuwia zostało wyposażonych w pompowany język i podeszwę środkową wypełnioną freonem.

Buty do chodzenia są sztywniejsze, z kolei model do biegania zapewnia większą elastyczność i dodatkową amortyzację. Pamiętaj, by dopasować obuwie do kształtu stopy. Doskonale sprawdzi się tutaj „test na mokro”.  Zastanawiasz się, jak go zrobić? Skorzystaj z naszych wskazówek! Zmocz stopę i nadepnij na biały papier. Teraz prześledź kształt swojej stopy. Możesz również sprawdzić ślady zużycia ulubionej pary butów męskich sportowych. Odcisk całej podeszwy z niewielkim lub zerowym zakrzywieniem po wewnętrznej stronie wskazuje na niskie podbicie albo płaskostopie. To oznacza, że masz tendencję do nadmiernej pronacji. Poszukaj butów z maksymalnym wsparciem i funkcją kontroli ruchu.

Modne i wygodne buty męskie sportowe

Czy odcisk pokazuje jedynie przednią część stopy i pięty z wąskim połączenie między nimi? W takim razie masz wysokie podbicie i tendencję do supinacja. Nadmierna supinacja zwiększa ryzyko zapalenia ścięgna Achillesa, skręcenia kostki oraz urazów mięśni strzałkowych i stawu skokowego. W Twoim przypadku najlepiej sprawdzą się amortyzowane buty z miękką podeszwą środkową.

Szukając butów męskich sportowych, zwróć uwagę na częstotliwość i intensywność treningu. Upewnij się, że wybrane obuwie zapewnia stabilność, wsparcie i amortyzację. Dzięki temu nie tylko unikniesz kontuzji, lecz także poprawisz efektywność ćwiczeń.

Reklama

Jak dopasować buty męskie sportowe do aktywności fizycznej?

Jeśli chcesz trenować siłowo (z ciężarem własnego ciała, sztangą lub hantlami) lub uprawiać crossfit, postaw na model z solidną podeszwą. W ten sposób przyjmiesz prawidłową postawę w czasie ćwiczeń, unikając urazów. Szerokość podeszwy, zwłaszcza w przedniej części stopy, ułatwia zachowanie równowagi.

Podczas treningu fitness wykonujesz ruchy w różnym tempie. Jeśli potrzebujesz większej amortyzacji, zwróć uwagę na grubość, rodzaj i twardość podeszwy. Szukasz butów, które zapewnią odpowiednie wsparcie? Wybierz obuwie z bocznymi wzmocnieniami lub systemem sznurowania, dopasowującym się do kształtu stopy.

Artykuł powstał we współpracy z partnerem.

Reklama
Reklama
Tagi: 
Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wróć
do góry
Copyright © 2024 TrafionyZakup.pl