Logo Trafiony ZakupFavicon
Menu
Popularne
Kategoria: 

Bidet w łazience – czy warto go montować?

Autor: 
Współpraca
24-06-2022
Reklama

Czy warto montować bidet w łazience - to pytanie pada bardzo często. W obliczu kryzysu związanego z papierem toaletowym w 2020 roku, wiele osób zdecydowało się zainwestować w bidet. Z drugiej zaś strony nadal ogromna rzesza ludzi uważa go za zbędny element wyposażenia łazienki. Jaka jest więc prawda? Czy bidet to niepotrzebny „zapychacz” przestrzeni, czy może jednak posiada na tyle dużo zalet, że warto rozważyć jego zakup? Dowiesz się z poniższego artykułu.

Do czego służy bidet?

Na samym wstępie warto odpowiedzieć na pytanie, po co w domu bidet? Otóż, służy on do przeprowadzenia niezbędnych czynności higienicznych po załatwieniu potrzeb fizjologicznych. Za sprawą bidetu możliwe jest podmywanie okolic intymnych i utrzymywanie ich w czystości. Dlatego też zwykle montuje się go w bezpośrednim sąsiedztwie muszli klozetowej.

W naszej szerokości geograficznej montowanie bidetu w łazience nie jest tak popularne jak np. z krajach południowych. Warto jednak rozważyć jego zakup, ponieważ znacznie ułatwia życie. Szczególnie dobrze sprawdza się w domach osób z niepełnosprawnościami, którym trudno o częstsze korzystanie z prysznica, ale nie tylko! Nad zakupem bidetu powinien zastanowić się każdy, komu zależy ma praktycznych rozwiązaniach i oszczędności wody. W trakcie podmywania przy jego użyciu zużyjemy jej zdecydowanie mniej, niż w przypadku korzystania w tym samym celu z prysznica czy wanny.

Warto także wspomnieć, że użytkowanie bidetu nie musi ograniczać się wyłącznie do podmywania okolic intymnych. Wiele osób wykorzystuje go do opłukiwania lub mycia stóp, a młodszym domownikom może służyć jako miejsce do mycia rąk.

Funkcjonalna łazienka z bidetem – jak ją urządzić?

Jak zatem urządzić funkcjonalną łazienkę z bidetem? Oczywiście w pomieszczeniu większych rozmiarów zrobimy to zwykle bez trudu i zdecydowanie to im jest on dedykowany. Zgodnie z ogólnie przyjętą zasadą, bidet powinien znajdować tuż obok miski wc, co znacznie ułatwia przeprowadzenie czynności higienicznych. Oczywiście wskazane jest aby znajdował się na takiej samej wysokości jak miska ustępowa. Należy także pamiętać by po obu jego stronach było wystarczająco dużo miejsca na nogi. Jak bowiem wiadomo, korzystanie z bidetu możliwe jest zarówno przodem jak i tyłem, w zależności od potrzeby. Sprawdź ofertę bidetów na stronie: Sklepmo.pl/Bidet

Łazienka z bidetem będzie prezentować się najlepiej wówczas, jeśli oba te sprzęty będą  ze sobą współgrały, jeśli chodzi o styl i kolorystykę. Obecnie na rynku mamy naprawdę ogromny wybór bidetów, dlatego bez trudu dobierzemy taki, który będzie harmonijnym uzupełnieniem łazienkowej aranżacji.

Bidet podwieszany czy stojący?

Do wyboru mamy dwa rodzaje bidetów: podwieszany i stojący. Pierwszy z nich jest zdecydowanie nowocześniejszy i doskonale, podobnie jak podwieszane miski wc, sprawdzi się w modernistycznych łazienkach. Jest także łatwiejszy do utrzymania w czystości, jeśli chodzi o jego zewnętrzne powierzchnie. Bez trudu umyjemy go w zasadzie z każdej strony. Poza tym bidet podwieszany wizualnie „zabiera” mniej przestrzeni.

Reklama

Artykuł powstał we współpracy z partnerem.

Reklama
Reklama
Tagi: 
Reklama
wróć
do góry
Copyright © 2023 TrafionyZakup.pl