Logo Trafiony ZakupFavicon
Menu
Popularne
Kategoria: 

Bezpieczeństwo dziecka w domu

Autor: 
Współpraca
22-03-2021
Reklama

Bezpieczeństwo dziecka to temat, któremu chyba każdy rodzic poświęca maksimum swojej uwagi. Jak zadbać o bezpieczeństwo malucha we własnym domu, mieszkaniu? W co warto się wyposażyć, by uchronić dziecko przed zagrożeniami? Przekonajmy się!

Zaślepki do kontaktów

Kiedy dziecko zaczyna raczkować, interesuje go niemal każdy napotkany przedmiot. Dlatego też jako rodzic powinieneś pomyśleć przede wszystkim o zakupie zabezpieczeń do gniazdek elektrycznych. Zaślepki blokują dziecku dostęp do gniazd elektrycznych, chroniąc je przed porażeniem prądem. Z reguły zabezpieczenia tego typu przystosowane są do standardowych gniazd. Można je zarówno założyć, jak i zdemontować przy użyciu klucza, który powinien być dołączony do opakowania.

Zabezpieczenia szafek i szuflad

W momencie, gdy Twoja pociecha stawia pierwsze kroki, warto wyposażyć się w specjalne zabezpieczenia do szafek oraz szuflad. Zabezpieczenia tego typu to wygodny i skuteczny sposób na powstrzymanie dziecka, niemowlaka przed samowolnym otwieraniem mebli, w których przechowujemy rozmaite rzeczy. Taka blokadę montuje się do szafki bądź szuflady przy pomocy taśmy samoprzylepnej. Taki rodzaj montażu sprawia, że produkt możemy przymocować łatwo, szybko, bez użycia dodatkowych narzędzi.

Zabezpieczenia narożników, kantów mebli

Kolejnym rodzajem zabezpieczenia, w które warto wyposażyć swój dom lub mieszkanie, jest zabezpieczenie przeznaczone na narożniki i kanty mebli. Osłony narożnikowe zabezpieczają główkę i ciało dziecka przed skaleczeniem się o wystające, ostre krawędzie stołów, stolików kawowych, półek, szafek, krzeseł itp. Ten wariant zabezpieczenia sprawdzi się już na etapie raczkowania, a także wtedy, gdy dziecko stawia pierwsze kroki. Montaż produktu jest niezwykle prosty i szybki, ponieważ osłony wyposażone są w taśmę samoprzylepną. Dzięki temu w łatwy sposób przytwierdzisz je do każdego narożnika.

Zabezpieczenia drzwi

Wśród zabezpieczeń przed dziećmi do domu znajduje się jeszcze zabezpieczenie drzwi. Tego typu blokada uniemożliwia całkowite zamknięcie drzwi, dzięki czemu paluszki małego, raczkującego czy też stawiającego pierwsze kroki dziecka nie są narażone na niespodziewane przytrzaśnięcie. To kolejny przydatny produkt, jeśli chodzi o bezpieczeństwo malucha w mieszkaniu. Montaż blokady na drzwi jest banalnie prosty, a co ważne bezinwazyjny.

Wszystkie produkty wymienione w artykule znajdziesz w sklepie dziecięcym online Smykoland.

Artykuł powstał we współpracy z partnerem.

Reklama

Reklama
Reklama
Tagi: 
Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wróć
do góry
Copyright © 2024 TrafionyZakup.pl